RPH Reka Bentuk Landskap
July 15, 2022 | Author: Anonymous | Category: N/A
Short Description
Download RPH Reka Bentuk Landskap...
Description
Minggu
Selasa
2 Mei 2019
Masa
8.50 -9.50 pagi
MOD PEMBELAJARAN
Tingkatan
3 Bestari
Perbincangan
/
Mata pelajaran
Pendidikan Seni Visual
Kerja Kumpulan
/
Bidang
Bidang : Reka Bentuk
Simulasi Luar Bilik Darjah
Tajuk
TMK
Reka Bentuk Landskap
I-Think - Peta Pokok
Objektif Pembelajaran ( Learning Objective )
i. ii.
Menjelaskan sejarah dan prinsip Reka Bentuk Landskap Membuat eksperimentasi dan penerokaan alatan dan bahan dalam Reka Bentuk Landskap
Hasil
Pada akhir sesi PdP, murid dapat:
L
Pembelajaran
SK- 1.Persepsi Seni
Lain-lain:
(Kriteria Kejayaan/ Success Criteria)
/
/
Pemahaman terhadap konsep dalam Reka Bentuk Landskap SP 1.1 Memerihalkan peranan pereka landskap 1.2 Menjelaskan konsep reka bentuk landskap
SK- 2.Eksplorasi Seni Eksplorasi dan aplikasi pengetahuan dalam penghasilan konsep dalam Reka Bentuk Lanskap SP 2.1 Membuat penerokaan terhadap konsep yang dipilih : i) Ciri-ciri konsep ii) Elemen reka bentuk
ARAS Pengetahuan
/
Tahap
TP1-Mengidentifikasikan Reka Bentuk Landskap dalam bidang Reka Bentuk
Penguasaan
TP2-Menginterpretasikan konsep Reka Bentuk Landskap TP3-Mengaplikasikan pengetahuan dan kefahaman untuk membuat eksperimentasi serta penerokaan terhadap Reka Bentuk Landskap melalui penggunaan alatan, bahan dan proses.
BBM
Buku Teks PSV Tingkatan 3, Lembaran iThink, Slide Multimedia, model 3D Landskap, Poster Simbol dalam Landskap
Kefahaman
/
Aktiviti
1.Set Induksi : Guru menayangkan slide pemandangan landskap seperti taman, halaman rumah, sekitar kolam, air pancut untuk murid berfikir dan memberi gambaran berkenaan tajuk pengenalan pdp. Guru menyoal murid dan seterusnya menunjukkan model 3D landskap.
Aplikasi
/
Analisis Sintesis
2. Murid melihat tayangan multimedia mengenai:
Peranan pereka landskap mengunakan peta pemikiran ( Peta Buih )
Konsep Reka Bentuk Landskap : - Islam , Melayu , Bali, Thai, Jepun, Inggeris Inggeris dan Gaya kontemporari
Ciri-ciri konsep Elemen Reka Bentuk
3. Soal Jawab berkaitan dengan tayangan multimedia untuk menguji tahap kefahaman murid apa yang telah ditayangkan. 4. Edaran peta ithink ( peta pokok )- Murid perlu melengkapkan melengkapkan Ciri-ciri konsep Reka Ben Bentuk tuk Landskap dan Elemen Reka Bentuk 5. Murid dibahagikan kepada 7 kumpulan mengikut setiap konsep 6. Dengan menggunakan teknik kolaboratif mereka berbincang mengenai ciri-ciri dan elemen dalam reka bentuk landskap serta melakar contoh konsep. 7. Murid diminta mencari maklumat dan mengumpulkan mengumpulkan bahan berkaitan dengan konsep setiap kumpulan untuk minggu seterusnya dan menghasilkan buku skrap s krap dari bahan tersebut. 8. Penutup – Setiap wakil kumpulan akan mempamerkan hasil perbincangan dan lakaran konsep Reka Bentuk Landskap KBAT
Mengaplikasi / Menilai
PdP
Pembelajaran Inkuiri
EMK
Kelestarian Alam Sekitar
Nilai
Kesungguhan, Kerjasama, Memberi perhatian, Berani
Refleksi
Kehadiran :
/
Penilaian
orang
Pengetua / Penolong Kanan / Penolong Penolong Kanan Petang : ________________________________________________________
Minggu
20
Selasa
9 Mei 2018
Masa
8.50 -9.50 pagi
Tingkatan
3 Bestari
Perbincangan
/
Mata pelajaran
Pendidikan Seni Visual
Kerja Kumpulan
/
Bidang
Bidang : Reka Bentuk
Simulasi
MOD PEMBELAJARAN
Luar Bilik Darjah Tajuk
Reka Bentuk Landskap
TMK I-Think
Objektif Pembelajaran ( Learning Objective )
i. ii.
Mengaplikasi elemen dan konsep rekaan dalam reka bentuk landskap Taman Mini Manghasilkan reka bentuk landskap Taman Mini dengan menggunakan konsep yang dipilih
Hasil Pembelajaran
Pada akhir sesi PdP, murid dapat:
KBAT
(Kriteria Kejayaan/ Success Criteria)
SK- 1. Ekspresi Seni Penzahiran idea dan konsep melalui pelbagai sumber dan teknologi dalam penjanaan tugasan. SP 1.1 Menterjemahkan hasil daripada eksperimentasi dan penerokaan ciri-ciri dan elemen Rekabentuk bagi : i) Merekabentuk landskap ii) Melukis pelan reka bentuk landskap menggunakan skala yang sesuai.
Lain-lain:
/
ARAS Pengetahuan
/
1.2 Mengaplikasikan proses menghasilkan reka bentuk landskap
Tahap
TP4-Menganalisis dan memanipulasi hasil eksperimentasi serta penerokaan terhadap Reka
Penguasaan
Bentuk Landskap dalam pengahasilan karya seni. TP5- Menzahirkan idea secara kreatif dan inovatif hasil eksperimentasi serta penerokaan terhadap Reka Bentuk Landskap dalam penghasilan karya seni.
BBM
Buku Teks PSV Tingkatan 3, Slide Multimedia, model 3D Landskap, Poster Simbol dalam Landskap
Kefahaman
/
Aktiviti
1.Set Induksi : Murid melihat kembali slide pemandangan lan landskap dskap seperti taman, halaman rumah, sekitar kolam, air pancut untuk murid mengimbas kembali apa yang telah dipelajari pada minggu sebelum ini.
Aplikasi
/
Analisis Sintesis
2. Murid diminta duduk dalam kumpulan yang telah te lah dibahagikan sebelum ini dan mengeluarkan buku skrap yang telah siap. 3. Murid melihat melihat tayangan slide slide contoh –contoh lukisan pelan landskap Taman Taman Mini.
3. Murid berada dalam kumpulan, secara kolaboratif , mereka membahagikan tugasan untuk menghasilkan lukisan pelan berskala besar. Setiap murid mengambil peranan mengikut perancangan dalam kumpulan. 4. Setiap murid dalam kumpulan kumpulan bergilir-gilir mengambil peranan mengikut pecahan tajuk kecil agar semua kerja dilaksanakan oleh setiap murid. 6. Penutup – 2 murid sebagai wakil setiap kumpulan kumpulan akan menerangkan hasil yang telah berjaya disiapkan pada hari tersebut sama ada perlu ditambah baik untuk dipamerkan pada minggu hadapan.
KBAT
Mengaplikasi / Mencipta
PdP
Inkuiri Terbimbing
EMK
Kelestarian Alam Sekitar
Nilai
Kesungguhan, Kerjasama, Memberi perhatian, Berani
Refleksi
Kehadiran :
/
Penilaian
orang
Pengetua / Penolong Kanan / Penolong Penolong Kanan Kanan Petang : ________________________________________________________
Minggu
21
Selasa
16 Mei 2018
Masa
8.50 -9.50 pagi
Tingkatan
3 Bestari
Perbincangan
/
Mata pelajaran
Pendidikan Seni Visual
Kerja Kumpulan
/
Bidang
Bidang : Reka Bentuk
Simulasi
MOD PEMBELAJARAN
Luar Bilik Darjah Tajuk
Reka Bentuk Landskap
TMK I-Think
Objektif Pembelajaran (Learning Objective ) Hasil Pembelajaran (Kriteria Kejayaan/ Success Criteria)
i.
Mempamerkan, menghayati dan menjelaskan pengalaman sendiri dalam penghasilan karya seni reka bentuk landskap
Pada akhir sesi PdP, murid dapat: SK- 1. Apresi Apresiasi asi Seni Penghayatan terhadap hasil Reka Bentuk Landskap dengan menggunakan istilah dan Bahasa Seni Visual. SP 1.1 Mempamerkan hasil karya seni 1.2 Menghayati dan menjelaskan hasil karya seni sendiri dan rakan dengan menumpukan pada aspek Bahasa Seni Visual. 1.3 Menjelaskan pemahaman sendiri
KBAT
/
Lain-lain:
ARAS Pengetahuan
/
Tahap Penguasaan
TP6- Menghasilkan karya seni Reka Bentuk Landskap dengan menggunakan idea sendiri secara kreatif dan inovatif serta membuat apresiasi berpandukan Bahasa Seni Visual.
BBM
Buku Teks PSV Tingkatan 3, model 3D Landskap, Poster Simbol dalam Landskap
Kefahaman
/
Aktiviti
1.Set Induksi : Guru menunjuk contoh 3D Landskap untuk mengimbas balik pelajaran sebelum
Aplikasi
/
ini. 2. Murid diberi penerangan tentang aktiviti Tumpu Galeri dimana pelajar perlu mempamerkan hasil Lukisan pelan lantai Reka Bentuk yang telah dihasilkan. 3. Dengan menggunakan senarai semak, murid akan bergerak bersama-sama ke setiap pameran kumpulan dan mendengar setiap kumpulan menjelaskan pengalaman kajian Dan penghasilan Lukisan Pelan.. Setiap murid dalam kumpulan perlu bercerita mengenai pengalaman mereka. murid. 6. Penutup – Murid diterangkan kepentingan seni Reka Bentuk Landskap sebagai pengetahuan untuk merancang landskap persekitaran.
Analisis
KBAT
Menilai
PdP
Inkuiri Pengesahan
Sintesis
CONTOH PAMERAN (Tumpu Galeri)
Pengetua / Penolong Kanan / Penolong Penolong Kanan Kanan Petang : ________________________________________________________
EMK
Kelestarian Alam Sekitar
Nilai
Kesungguhan, Kerjasama, Memberi perhatian, Berani
Refleksi
Kehadiran :
/
orang
Penilaian
View more...
Comments