Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Jasmani Tahun 2

August 26, 2018 | Author: Suraya Nazulan | Category: N/A
Share Embed Donate


Short Description

RPH PJ...

Description

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2

Tarikh

: 3 Ogos 2012

Masa

: 7.45 pagi -8.15 pagi (30 minit)

Kelas

: 2 Dahlia

Bil Murid

: 20 Orang

Tunjang

: Kecergasan

Tajuk

: Kapasiti Aerobik

Standard Kandungan

: 3.2 Berkebolehan melakukan aktiviti yang dapat meningkatkan kapasiti aerobik : 5.2 Mempunyai keyakinan dan tanggungjawab sendiri semasa melakukan aktiviti fizikal

Standard Pembelajaran

: 3.2.1 Melakukan aktiviti fizikal untuk meningkatkan kapasiti aerobik dalam jangka masa yang ditetapkan : 5.2.2 Menerima cabaran dan seronok semasa melakukan aktiviti

Objektif

: Pada akhir pembelajaran murid dapat : i.

Murid dapat melakukan aktiviti yang berkaitan dengan komponen kapasiti aerobik

ii.

Murid dapat membanding beza jenis aktiviti yang mampu meningkatkan kadar denyutan jantung

iii.

Menunjukkan kemahiran nilai semasa sepanjang aktivtit berkumpulan.

Pengalaman sedia ada

: Murid pernah mempelajari aktiviti kapasiti Aerobik ketika di Tahun 1

Nilai

: Kerjasama,keyakinan diri dan berdisiplin

KBKK

: Visual ruang,intrapersonal dan kinestetik

Penggabungjalinan

: Muzik dan matematik

Strategi Pembelajaran

: Teori Kecerdasan Pelbagai

Alatan/BBM

: Skital besar-6 , bangku panjang-1 , Skital kecil-5 , Tali Skipping-5, Belon -20,Muzik,Laptop,Pembesar suara,Tali 1 gulung,wisel

Masa

Set Induksi (5 minit)

Perkembangan

Aktiviti 1. Murid memanaskan badan dengan menjalankan aktivti permainan tradisional ayam dan musang 2. Guru memilih dua orang murid sebagai ibu ayam dan ibu musang 3. 5 orang murid diminta untuk melakonkan watak anak ayam 4. Manakala yang selebihnya akan membentuk bulatan dibelakang ibu ayam. Permainan Litar yang

Fokus Pembelajaran 









dinamakan “Di Manakah Aku”













Pengelolaan P&P

Catatan

Berdiri dalam keadaan sedia Apabila wisel dibunyikan,permain an bermula Murid yang bertindak sebagai musang akan berdiri dihadapan ibu ayam dan menangkap anak ayam yang berada di belakang ibu ayam Murid yang bertindak sebagai ibu ayam akan mendepa tangan untuk musang memakan anak ayam

Wisel Skitel

Murid bergerak dari stesen 1-4 Stesen 1 : Naik turun bangku (5 kali) Stesen 2 : Lompat bintan (5 kali) Stesen 3 : Skipping (3 kali) Stesen 4 : Galop (3 kali) Murid melakukan 2 pusingan litar Berjalan bebas dalam dalam kawasan yang bertanda

Wisel Skitel kecil Skitel besar Bangku panjang Tali skipping

Kemuncak (10 minit)

Permainan Kecil



“Belon Emas”











Penutup

Gerak Kendur





Setiap murid mempunyai belon yang diikat dikaki masing-masing Apabila muzik dimainkan,murid akan bergerak dan memijak belon antara satu sama lain Pada masa yang sama mereka akan mengelak daripada dipijak Murid yang dipijak belonnya perlulah melakukan larian setempat. Apabila muzik dihentikan,murid haruslah menghentikan permainan Murid yang masih mempunyai belon di kaki di kira sebagai pemenang Murid dikehendaki berdiri dalam keadaan sedia,kaki dibuka seluas bahu Tangn dan kaki digerakkan secara perlahan-lahan

Belon Skitel besar Laptop Pembesar suara

View more...

Comments

Copyright ©2017 KUPDF Inc.
SUPPORT KUPDF