Radiesztézia I.

January 30, 2018 | Author: Szab L | Category: N/A
Share Embed Donate


Short Description

Radiesztézia I....

Description

RADIESZTÉZIA I. Jegyzet Szeretnék segítséget adni a radiesztéziai tanfolyamon tanultak felidézéséhez ezzel a jegyzettel. Tehát ez jegyzet, nem tankönyv, nem kézikönyv. A radiesztéziai mérést könyvből megtanulni ugyanis nem lehet. Kín-keserves vállalkozás volna. Célszerűbb és hatékonyabb tanfolyam keretében megismerkedni ezzel a tudománnyal. Mert igenis TUDOMÁNY! Ősrégi, tapasztalatokon alapuló —empirikus — tudomány. A legkorábbi írásos nyoma is már 4000 éves: i.e. 2200-ból való: bizonyos Yü nevű kínai császár van ábrázolva egy agyagtáblán, amint kétkezes vesszővel éppen mérést végez. Az ábra jellegzetes vízkutató figurát mutat. Hajdanában a vesszőt és az ingát csak beavatott sámánok, mágusok, papok használták. Ők voltak ugyanis a tudós radiesztéták. Bizonyság erre például az is, hogy a templomok különleges energetikai pontokra épültek ( helyüket úgy választották meg), rendszerint a régi kultikus helyekkel egyezően. Sokszor találnak olyat is a régészek, ahol egy-egy régi templom romjaira építették az újat, és pont oda. A radiesztéziáról sok vad, téves „információ” kering: az „inga”, a „varázsvessző”, hol mint csodaszerszám, hol mint babonaság vagy szélhámia szerepel. Nos: sem ez, sem az. Ha szélhámosság, vagy babonaság lenne, már régen elfelejtődött volna az egész. De immár több mint 4000 éve létezik, s mostanában ismét virul. A kemény materializmus idején babonaként nyomták el. A középkorban az „ördög” műve volt, azért üldözték, irtották (inkvizíció, máglyák).Az első és a második világháború között fellendült, jelentős eredményeket értek el Európában, s Magyarországon is. Mi is hát a RADIESZTÉZIA? A „radiesztézia” sugár-érzékenység. Egy francia kutató, Bouly atya alkotta az új elnevezést 1930-ban. „A radiesztézia, azaz sugárérzékenység szerves élőlények képessége. Azt helyesen uralni művészet, és helyesen alkalmazni tudomány. A hatodik érzéket képviseli, amely az állatoknál csorbíthatatlanul fennáll, az ember részéről pedig a szellem, a gondolat, észbeli tehetség győzelme az anyag fölött. Alapja a koncentrált gondolkodás, amelyet állandóan gyakorolni kell…” Ezt Csalány Ferenc okl. gépészmérnök írta 1932-ben. Ma is helytálló a megfogalmazás. A radiesztéziának több területe van. Műszere a sugárzást érzékelő EMBER, aki különféle „műszermutatókat” használ eszközként (ingát, vesszőt, pálcát). A radiesztéta képessége, a sugárérzékelés nem valamiféle „Istentől kapott képesség”, vagy vele született tehetség, ahogyan ezt sokan állítják.

2

A radiesztézia megtanulható. A radiesztéta nem csak megfigyel, de tudatosan ráhangolódva a külső ingerekre, megtanítja az idegrendszerét, a szervezetét, hogy úgy reagáljon ezekre az ingerekre, hogy a pálca elmozduljon a kezében. A tanulás és a gyakorlás lehetőségei kimeríthetetlenek. Meg kell tanulni elkülöníteni a különböző ingerforrásokat: a vasaló, kályha meleget sugároz, a hűtő, a jég hideget sugároz,… megtanulja felismerni az érzeteket. Figyel, tanul, használja a „józan paraszti észt”. A RADIESZTÉZIA terlületei: a fizika, kémia, biológia, ökológia,… szinte minden. Ugyanis most már mondható úgy, hogy „a radiesztéziában van: fizika, kémia, biológia…”, és nem pedig fordítva, mint régebben, hogy „ a fizikában van radiesztézia, a biológiában van…”. 1. GEOTRONIKA A Föld-eredetű és az ember által létrehozott technikai sugárzásokkal, valamint azok élettani hatásaival foglalkozik. Az élő szervezet energo-fizikai állapotát és az azt befolyásoló hatásokat vizsgálja az ember szempontjából. 2. FITO-RADIESZTÉZIA A radiesztézia mezőgazdasági alkalmazása a növénytermesztésben. 3. PARAMEDIKUS RADIESZTÉZIA Az emberek és állatok energetikai kapcsolatával, diagnosztizálásával, kölcsönhatásaival foglalkozik. 4. TELERADIESZTÉZIA, vagy SZELLEMI RADIESZTÉZIA „A lélek és a szellem távérzéke” mondja a régi meghatározás. Tér és időkorlát nélküli információnyerés a területe és a célja. A hazai szakirodalom és a tanfolyamok főként a szellemi radiesztéziával foglalkoznak. A geotronikai és a paramedikus ismeretek nagyon háttérben vannak, igazán megtanulni, a fontos kapcsolatokat megismerni nemigen lehet.

3

MÉRÉSTECHNIKA Az emberi agy szelektivitása jelenleg utolérhetetlen. PROGRAMOZHATÓ!!! Megtanítható új ismeretekre, pl. a különféle szerv-érzetek elkülönítésére, felismerése — a JÓGA ezzel foglalkozik 5000 éve!!!

MÉRŐESZKÖZÖK: mutatók a „műszer-ember” kezében. Minél nagyobb a tömege, annál energiaigényesebb. Kétkezes vesszők: a vesszők alakja és anyaga voltaképpen közömbös, mert mint tudjuk, csak mutatója valamilyen anyagok és erők létezésének, melyek sugárzó hatását az ember érzi.

a) A legrégebben használt kétkezes vesszők valamilyen vízkedvelő fáról, bokorról levágott villa alakú ágak voltak. A vastagságuk 4-5 mm, a szárhosszuk, úgy 30-40 cm volt. (mogyoró, fűzfa, kőris, nyárfa, stb.) Előnyük, hogy terepen bárhol megtalálhatók, hátrányuk hogy könnyen törnek és hogy különböző vastagságuk és különböző rugalmasságuk miatt a reakció pontos megítélése nehéz. b) mesterséges vesszők: ugyanazon vessző használata megkönnyíti a jelzés értékelését. Anyaga lehet szinte akármi: acél, műanyag, kemény vörösréz, sárgaréz, halcsont… Ha valakinek sok a pénze, készíttethet akár aranyból is. 1.

ábra

Egykezes pálcák: A pálcás mérés előnyösebb, mert kevesebb agyi energiát igényel. A hagyományos pálca méretei általában 1:3,14 és 2-3 mm átmérőjű kemény drótacélból készült. 2.

ábra

Maga a mérési folyamat az emberi idegrendszer szelektivitásán alapszik. A tanulási időszak után, tudatos rákoncentrálással a nem látható sugárzásokat képesek vagyunk

4 érzékelni. Az érzékelés az agyi energiák erőteljes koncentrálásával történik, történhet. Ugyanis a keresett „jel” térereje kicsi, azaz rossz a jel/zaj viszony. Egyáltalán nem mindegy, hogy mennyi agyi energiát használunk el a méréshez. A túlerőltetés egyenlő az agykárosodással És minél nagyobb a „mutatónk” tömege, annál nagyobb az energiaigénye. Az inga lassú, lusta, ezért energiaigényes. A mérési időtartamokat igen fontos betartani. Aki nem hiszi, nem veszi figyelembe az ajánlásokat, az szó szerint AGYLÁGYULÁS-sal játszik. NEM JÁTÉK! El kell érni, hogy gyorsan, pontosan mérjünk, ez pedig csak gyakorlással lehetséges. Egy lakószoba esetében pl.

5 perc mérés =

sugárzások

5 perc mérés =

térlenyomat

5 perc mérés =

árnyékolás

Minden mindennel összefügg, minden mindenben benne van! A FÖLD és az élővilág kapcsolata kölcsönhatások rendszere. Azt, hogy a kölcsönhatások érzékenyek és erősek, jól példázza az EMBER és a TERMÉSZET viszonya. A régi kultúrák és a mai ún. „civilizált” ember kapcsolata a Természettel igen tanulságos: „negatív fejlődés” tapasztalható. Kiderült, hogy az élővilág legkártékonyabb tagja az ember. Mára már „eljutott” oda, a „fejlődésben”, hogy képes a saját élőhelyét megsemmisíteni!

Mi is hát a „földsugárzás”? Köztudott, hogy az égitestek, köztük a FÖLD is, sugárzásokat bocsátanak ki magukból. Ezek a sugárzások hatással vannak a Földön élő szervezetekre, életfunkciójukra, viselkedésükre. — máris találkoztunk az asztrológia területével is — . A kozmoszból a Földre érkező sugárzást kozmikus, vagy csillagsugárzásnak nevezzük. A Föld belsejéből a földfelszín, majd a kozmosz felé irányuló sugárzások pedig a földsugárzások (FS).

A kozmosz és a Föld közötti térhullámok, energiák a Föld vetődései, törésvonalai, vízerei és érctelepei fölött általában koncentrálódnak, fölerősödnek, fölgerjednek. Időjárásfüggők: évszak, napszak, hőmérséklet, páratartalom, a bolygók egymáshoz ill. a Földhöz való viszonya erősen befolyásolják. — és már megint beleakadtunk az asztrológiába. FONTOS! FÖLDÖN!

Ezek nélkül a kozmikus-és földsugárzások nélkül NEM LENNE ÉLET A

Tehát nem mumus. De túlzott hatásuk, koncentrált jelenlétük azonban szerepet játszhat az egészségi állapot alakulásában, mint egyik megbetegítő faktor.

5 Jó példa erre egy kovácsműhely. A tűzhely nélkül nem kovács a kovács. A tűzhelyen lévő parázs nélkülözhetetlen a munkájához, nem egészségkárosító, mert nem ülünk rá! Látjuk, érezzük a melegét ( tudjuk, hogy ez a meleg a tűz melege), ezért nem ülünk rá. Ha mégis ráülnénk, károsodna az egészségünk (megégne a fenekünk). A földsugárzást nem látjuk, ezért gyakran ráülünk, belefekszünk. A keletkezett egészségkárosodásról nem tudjuk, hogy a földsugárzás hatása, nem is gyanakszunk, mert nincs elég ismeretünk róla. Nem csoda, még tavaly 2001-ben is elhangzott a TV-ben egy tudós geológus professzor szájából az egri kórházban történt halálesetek kapcsán, hogy „földsugárzás nincs! hangzatos és tetszetős kifejezéseket, szókapcsolatokat kitalálnak, de nincs mögöttük tartalom, tehát úgy kell a dolgot kezelni”. Hála Istennek, hogy ezt így mondta ki, mert ezáltal hiteltelen lett minden, amit mondott, ugyanis az emberek azt már tudják, hogy valamiféle földsugárzás létezik. A SUGÁRZÁSOK FAJTÁI: Többféle felosztás lehetséges, pl.: 1. „INTELLIGENS”: válogatós, természetes. A testen át a lélekre hat tanító jelleggel addig, amíg szükséges, azután nem bánt. (Hartmann)

2

„BUTA”:

nem válogat, általában mesterséges, mindenkire egyaránt hat. (elektroszmog)

Más felosztás szerint:

TERMÉSZETES

MESTERSÉGES

1. Globális térhálók: Hartmann, Benker, Curry

2. Földből feltörők: geológiai törésvonal, érctelér, vízerek, kőzetek repedései, üregek, barlangok, kőolaj, földgáz

3. Szent-György struktúra, kozmikus csatornák

LEJ-vonal,

4. Csillag-sugárzás (kozmikus sugárzás)

Ember alkotta berendezések, tárgyak:

objektumok,



nagyfeszültségű távvezetékek



transzformátorok



HH, KH, RH, adóállomások



antennák, antennaerősítők



cső-és vízvezetékek



erőművek



lámpa-és más oszlopsorok



épületek (sorházak, lakóparkok)



hidak, alagutak, toronyházak



falak, tetőszigetelések



különféle geometriai formák, tárgyak, egyebek

RR,

URH,

TV,

szalagházak,

6 Elektroszmog A SUGÁRTERHELÉS FORRÁSAI (mSv/év = milliszívert/év)

TERMÉSZETES •

kozmikus külső = 0,3



kozmikus belső = 0,015



nukleáris ipar =

0,0002



földkérgi külső = 0,5



orvosi célú

0,4



földkérgi belső = 1,6



atomrobbantások = 0,01

MESTERSÉGES =

A Nemzetközi Sugárvédelmi Társaság (ICRP) ajánlásai

mSv / év •

50

a foglalkozási dóziskorlát jelenlegi értéke



35-40

természetes eredetű sugárterhelés, jelentős háttérsugárzású területen



20

a foglalkozási dóziskorlát ajánlott új értéke



5

a lakossági dóziskorlát jelenlegi értéke



3

a természetes sugárterhelés átlagértéke Mo.-on



1

a lakossági dóziskorlát ajánlott új értéke

A földsugárzási frekvenciák az emberi szervezet működési tartományában vannak!!! Az ingersávban (IS) vagy másként patogén zónában (PZ) lévő terhelésre a szervezet reagál: mivel külső vezérlő jelként elnyomják a szervezet belső információs rendszerét. Megzavarják az egyes szervek, szervrendszerek információáramlását. Ezért lehet „megbetegítő faktor”, ezért nevezhetjük az ilyen helyeket „patogén” (megbetegítő) zónának. Volt egy felmérés, amelynek eredményeként azt állapították meg, hogy az emberiség immunrendszere romlik. Egyre kevésbé bírják a természetes háttérsugárzási terhelést. A 70 év felettiek még bírják, de a 70 év alattiak energiatermelése már csökkent. A genetikai információk nem öröklődtek át; Életmódváltozás történt, felgyorsult az életritmus, biológiai romlás, gyengülés következett be. Azt mondják, hogy a Vízöntő Kor embere más lesz, mint a korábbi korok emberei voltak. Valóban más lesz, minden jel szerint RADIESZTÉTA! Mert kénytelen lesz „mérni” a külső tér energiáit, hogy takarékoskodni tudjon a sajátjával (ez az energia elektromágneses jellegű). Ugyanis a térben való létezéséhez, védelméhez, működéséhez energiára van szüksége. Ugyanakkor a működése során termelődik is energia! (vagy esetleg éppen elvész,

7 szétszóródik). Ez az energia gondolatfüggő, mert a GONDOLAT = ENERGIA! Teremtő energia. Bemutatás: „pozitív” gondolat és a „negatív” gondolat illusztrálása

A sugárzások élettani hatásai — sugárvédelmi módozatok „Minden mindennel összefügg — minden mindenben benne van” = kölcsönhatásban van. A különféle energiák a frekvenciájuk függvényében hatnak az élő szervezetekre. Ezen belül: ha megnézzük az elektromágneses (EM) sugárzásokat, találunk egy különleges sávot: a LÁTHATÓ FÉNY sávját, a nm-es tartományban (a többi mind láthatatlan). Ha a fényt felbontjuk alkotóira egy prizma segítségével, akkor a SZIVÁRVÁNY-SZÍN sort kapjuk. Eljutottunk az emberi AURÁHOZ, a CSAKRÁKHOZ. A csakrák színei sorban megegyeznek a szivárványsorral. Az ember eszerint FÉNY-LÉNY, SZIVÁRVÁNY-LÉNY!!! Máris itt a CSAKRA-TAN: a színek szerepe, jelentősége az emberi szervezet egészségének fenntartásában, helyreállításában. A színek, a színes fény, a kristályok (színes kövek) szerepe a gyógyításban. Ne felejtsük el, hogy a színek rögzült elektromágneses sugárzások, azaz van frekvenciájuk, energiájuk és ily módon etalonként szerepelnek a helytelenül működő csakrák, szervek számára. Élettani összefüggések, a szervezet harmonikus működésének feltételei: a belső-elválasztású mirigyek csakrákhoz, és színekhez rendelhetősége. . . (lehet folytatni a gondolatmenetet). Az élő szervezetek sejtjei — tudjuk -— bipolárisak, az információáramlás „ parányi erejű” elektromágneses impulzusokkal történik közöttük. A különböző PZ-ban lévő pozitív, vagy negatív ionizáló sugárzás erős külső ritmizáló jelként nagy térerővel bír. Nyilvánvaló, hogy nem a pici belső impulzus fog hatni az erős külső jelekre, hanem inkább fordítva történik. Az eredmény: a sejtek közti információátvitelben zavar keletkezik, a sejtek átrendeződnek, polaritásuk megváltozik, az információáramlás megszűnik. Kész a BAJ !!! Az ilyen sejteket a szervezet ezért kiiktatja, „betokozza”, de azok továbbra is LÉTEZNI AKARNAK: tovább osztódnak, szaporodnak. Ha a tok le tudja fojtani a további osztódást, akkor „jóindulatú” a daganat. Ha nem, ha a tok kiszakad, a tartalma szétfröccsen és egyenként újra betokozódik és kezdődik elölről: Ha képes lefojtani . . . Ekkor már „áttételes” esetről van szó. A különféle sugárzások lenyomatát az aurán „mérni”, érzékelni lehet. Ezt a mérést nevezzük „térimpregnáció” mérésnek. Ezt meg kell, és meg is lehet tanulni: az emberi aurák betegségekre jellemző elváltozásai, a szervi gyulladásos folyamatok behatárolása radiesztéziai módszerekkel, a fekhelyre jellemző sugárzási képlet beazonosítása az auraméréssel akár távolról is, és még a szervi energiaszintek mérése is ide tartozik. A tanulás tiszta gondolkodást, szellemi koncentrálást, következetes munkát és sok-sok gyakorlást jelent. Ahhoz, hogy az ember mérni tudjon, mindez még nem elég, okvetlenül meg kell lennie a bio-elektromágneses polaritásának is. Ennyit bevezetőként. Még valamit: A radiesztétánál a természetadta képesség mellett bizonyos lélektani feltételek megléte is szükséges: önfegyelem és becsületesség. Minden önzést, önámítást ki kell kapcsolnia. Legyen képes érdektelen kívülállóként, közömbös

8 kíváncsiként várni és elfogadni a pálcája (tudatalattija) jelzéseit. Különbséget kell tennie a „valódi” és az esetleges rossz tartásból, vagy pl. széllökés hatására előálló téves jelzés között. Ezért el lehet mondani, hogy a radiesztézia egy kiváló ÖNNEVELŐ technika, módszer. Is. Minden önbecsapásra irányuló kísérlet magára a radiesztétára üt vissza. Ide kívánkozik a Csalány Ferenc által 1938-ban leírt „A radiesztéta Tízparancsolata”, mert minden gondolata ma is megszívlelendő, ajánlásai számunkra is nagyon fontosak. Komolyan gondoljuk végig, és főként TARTSUK BE AZOKAT!!! 1.

Munkádhoz használj megbízható kutató módszert.

2.

Csak akkor kutass, ha tested és lelked egészséges és friss.

3. Ne kutass esős időben, sem délben, sem erős napsütésben, sem kemény hidegben. Kutatásodhoz fogj hozzá korán reggel vagy este, esetleg éjjel. Legkedvezőbb időjárás a szélcsendes, gyengén borult ég. 4.

Soha se kutass kíváncsi nézők társaságában.

5.

Bízzál önmagadban és feladatodban, de ne ámítsd magad és másokat.

6. Sohase mondj többet, mint amit a vessződ mond. Súlyos esetben kérj tanácsot geológustól, hidrológustól, vagy geofizikustól. 7. Munkád alatt légy tárgyilagos, logikus és a magad ura, kijelentéseidben óvatos és szabatos. 8.

Iparkodj mindig gyakorlati és elméleti tudásodat bővíteni.

9. Gondold meg, hogy egyetlen kudarcot, felsülést száz eredményes kutatás sem billent helyre. 10. Tudományoddal soha ne dicsekedj, azt művelt ember — ki a tudományos elismerésre súlyt helyez — nem teszi.

Még egy gondolat, mielőtt rátérnénk az egyes sugárzások jellemzőire. A mai modern ember kényelmes és sajnos lusta is. A szokásainak a megváltoztatására nagyon nehéz rábírni. Éppen ezért, ha beteg, akkor elvárja, hogy mindenki iparkodjon őt meggyógyítani, csak neki ne kelljen az életmódján, az életszemléletén változtatnia. Azt várja, hogy majd meggyógyítja őt az orvos, a természetgyógyász, a csodatévő, a varázsló — sőt gyógyítsa is meg — csak neki magának ne kelljen tennie a saját gyógyulásáért semmit. Pedig a megoldás az, hogy első sorban neki magának kell tennie, az összes többi, csak akkor tud neki SEGÍTENI!!! Mert segíteni csak annak lehet, aki tesz valamit. Ha semmit nem tesz, akkor helyette cselekszenek mások. Hatástalan és etikátlan az ilyen beteg szemlélete, magatartása. Ezt célszerű volna tudatosítani széles körben.

9

GEOLÓGIAI TÖRÉSVONAL SUGÁRZÁS fr.-sáv: 0 – 170 Hz közötti A földkéreg mozgása következtében létrejövő törések, kőzetrepedések, vetődések mentén keletkeznek. Hegyvidéken gyakoribb, de sík vidéken is előfordul. Általában 2 – 20 cm szélesek, de akad pontszerű forrás is. Változtatja az intenzitását, a frekvenciáját, vízérsugárzás-jellegű, RÁKKELTŐ = túlserkentő. Mindig van benne vízérsugárzás is. Amelyik szerv frekvenciáját eltalálja, azt blokkolja, károsítja. Ha törésvonalat találunk, mindig ellenőrizni kell, hogy van-e benne a háttérsugárzáshoz képest erőteljesebb radioaktív gammasugárzás. Geiger-Müller számlálóval mérjük. Amikor a radiesztéta belép egy ilyen lakásba, „vibrál a tér”, átvillan rajta egy kellemetlen érzet. Lassan kell mérni (lassú mozgással), mert a sáv keskeny és emiatt könnyen átszalad rajta, nem veszi észre. Egészségügyi küszöb: a műszer mintavétel-ideje általában 28 sec. Normálisnak tekinthető a 8 – 18 részecske-becsapódás. Ha 30 részecske-becsapódás vagy több a műszer által mutatott érték, akkor az ágyat át kell helyezni, mivel a gamma-sugárzást nem tudjuk semlegesíteni. Ki kell előle térni. A fontos az, hogy mindig az általános háttérsugárzáshoz képest vizsgáljuk az adott helyet, és több mérés átlagát számoljuk. Ha egy adott személy auráján törésvonal-lenyomatot találunk, feltétlenül meg kell tudnunk találni a fekhelyén is, vagy a nappali tartózkodási helyén, el kell tudnunk dönteni, hogy a lenyomatot melyik forrás okozta. A geológiai törésvonal mentén megjelenő energiafeláramlás intenzitását az határozza meg, hogy az a földréteg, ahol kialakult, milyen mélyen helyezkedik el. A nagy mélységben keletkezett törésből, repedésből származó energiák erősebbek, mint a kis mélységben találhatókból jövők. A törésvonal geológia-függő, keletkezhet, ill. meg is szűnhet. Vetődések keletkezhetnek földrengések, földmozgások, belső feszültségek hatására a mélyben; nagyobb építkezések mélyépítési munkái következtében, nagy terheket szállító kamionok, billencsek, dömperek forgalmának rezgéskeltő hatására a felszín közeli rétegben. A Föld mélyében, magmájában lezajló folyamatok következtében elképzelhetetlen energiák működnek, szabadulnak fel hő,- radioaktív-és mágneses sugárzások formájában. Ebből láthatunk valamit egy-egy vulkánkitörés alkalmával. Ilyenkor döbbenünk rá, hogy milyen parányi lény az ember. VÍZÉR SUGÁRZÁS fr.-sáv: 0 – 170 Hz közötti A földalatti vízerek alatt a földkéreg laza részeiben, valamint a kőzetrepedéseket kitöltő likacsos anyagban lassan, cseppenként tovaszivárgó vizet kell érteni, amely valahonnan jön és valahová áramlik. Tehát nem valami föld alatti csobogó patak, mint amilyenek a felszínen vannak, Ezek a földalatti vizek az altalajt különböző mélységekben és irányokban szeldesik át, egymást keresztezhetik más-más szinteken, és a talajvízzel nincsenek semmiféle kapcsolatban. A felszínről általában nem lehet felismerni, azokat megtalálni a radiesztéta feladata. Megjegyzem, azért vannak jellegzetes árulkodó jelek, amelyekből lehet következtetni a mélyben lévő vízerekre. A vízerek különösen a mészben, dolomitban és gipszben fordulnak gyakrabban elő. A vízvezető és vízzáró rétegek változó fekvése következtében a rétegvizek egymás alatt ill. fölött szinteket (emeleteket) alkothatnak, egymás között közlekedhetnek, de lehetnek függetlenek is.

10 A föld mélyén szivárgó víz áramlási sebessége (sodrása) a réteg dőlésétől, a vízzáró réteg elemi részecskéinek áteresztőképességétől függ: minél egyenletesebb, apróbb szemcséjű, annál nehezebben engedi át a vizet. Forrás akkor keletkezik, ha ez a víz a felszínre kerül, vagy a vízeret fúrással vagy ásással feltárják, azaz kutat létesítenek. A földalatti vízszivárgásoknál a víz útja a geológiai jellemzők által meghatározott és a folyási iránya, áramlási iránya a legalacsonyabb pont felé mutat. A vízerek sugárzásait a sáv (ingersáv) méretei alapján szokták csoportosítani, osztályozni. Minél keskenyebb sávban lehet érzékelni a fölötte megjelenő ionizáló sugárzást, annál durvább galibát tud okozni az élő szervezetben. Ezek szerint: a 20 – 40 cm széleseket

keskenynek,

a 40 – 80 cm széleseket

közepesnek,

a 80 – akár 15 méterest

széles- nek mondhatjuk.

A vízerek sugárzásának a frekvenciasávja az ember szerveinek a működési frekvenciáival egybeesik, ezért veszélyes. Az „egyszeres” vízér sugárzása — normális körülmények között — mindig negatív polaritású és energia-elvonó hatású. A polaritásokról annyit, hogy: •

pozitív polaritású az ENERGIA-ADÓ tér, túlserkentő hatású,



negatív polaritású az ENERGIA-ELVEVŐ, lelassító, fékező hatású,



semleges palaritású az, amelyik nem hat rám, közömbös.

Egyszeres a vízér akkor, ha a talajban egy vízzáró réteg van, s fölötte valamilyen „mederben” kavicsok, vagy homokszemcsék között szivárog a víz egy alacsonyabban fekvő vízgyűjtő felé. Polaritása: ha a rendelkezésére álló üreget legalább 50-60 %-ban kitölti, akkor negatív, 40-45 %-ban kitölti akkor semleges, 0-35 %-ban tölti ki, akkor pozitív. Kettős vízér esetében: két vízrekesztő réteg van a vizsgált területen különböző mélységben, és ezek fölött szivárog a víz egy-egy mederben. Ezek felülnézetben keresztezik egymást. Nagyon sok variáció létezik: a lejtésük, egymáshoz viszonyított irányszögük, folyásirányuk, stb. szerint. A látszólagos kereszteződések fölötti polaritás mindig pozitív, a frekvenciája stabil és állandó, erősebb interferált sugárzású a tér, mivel felerősítik egymást. A sejtek működését megzavarja: ugyanis a sejt 90 %-a víz, méghozzá dipólusos molekulák. Az ingerzónában a sejtek polaritása átrendeződik, megkezdődik a kóros sejtosztódás, majd a védekező betokozódás egy burokba = DAGANAT, amiről már beszéltem: jóindulatú, ha a burok nem szakad szét, rosszindulatú, ha a burok szétrobban és újabb, újabb, újabb osztódó gócok keletkeznek. . . Hármas vízér kereszteződés: mindig pozitív polaritású.

11 Mérési módszerek: a vízér széleit – a kontúrt meg kell keresni. Tudni kell, hogy a vízér nem egy, hanem három sugárzó sávot hoz létre, néha többet (5 vagy 7-et is). A középső alatt van a keresett vízér, előtte és utána pedig az ún. „előjelzések” érzékelhetőek. Egészségügyi szempontból mindegy, hogy melyik jelenik meg az ágyon, amelyik ott van, az fog ártani. A vízér kontúrjának a meghatározására több módszert is találtak az elődeink: •

a régebbi: „S” alakú bejárás az egész területen. „fűrészfog” – módszer: parttól partig.



újabb keletű: a vízeret elérve végigmegyünk a parton úgy, hogy egyik pálcánk már „bent van”, a másik még nincs, és ezért semleges helyzetben marad. 3. és 4. ábra

Üreghatás: pincék, alagutak, bányavágatok, barlangok esetében enyhe vagy határozott pozitív sugárzás érzékelhető, mérhető, valamint amikor az egyszeres vízér csak 0 és 35 % között tölti ki a rendelkezésére álló üreget. Célszerű határozottan „barlangsugárzás”-t keresni. A vízereknek van:

polaritásuk: serkentő ill. gátló hatással energiájuk: erősen vagy gyengén ártanak, ionizáló hatásuk: a sejteket átrendezik, áramlási irányuk:

fej felé: felviszi láb felé: leviszi a vérnyomást

valamint a meszesedés (érszűkítés) is együtt járhat vele. Meteorológiafüggés: száraz évszak: vízutánpótlás nincs, egészségkárosító hatás enyhül nedves évszak: vízutánpótlás van, egészségkárosító hatás durva, a halálozási ráta növekszik. Padlófűtés: gátolja, vízérsugárzáshoz.

vagy

enyhén

serkentgeti

a

szervi

működést,

hasonlóan

a

Az aurán nem mérhető semleges polaritás, hanem vagy enyhén pozitív, vagy enyhén negatív polaritású vízeret lehet érzékelni az aura teljes magasságában. A lakásban meglévő összes többi sugárzást is felerősíti még akkor is, ha nincs keringetés (áramlás). Ha van, akkor jobban: mert gerjednek. A lakásban kimutatható a tér polaritás ingadozása is.

12 Méréstechnika: a mérésnél az „érzékelő pont”, vagyis a „szonda” változtatható: a radiesztéta választja meg, mivel az agya CSODÁLATOS KOMPUTER!!! A szonda lehet: •

a talpa



az „antenna-keze” ez esetekben a radiesztéta egész testét átjárja a mért sugárzás.



a pálcát tartó kezének a TENYÉRCSAKRÁJA, ez az egyik legtakarékosabb módszer, ráadásul a szívét nem terheli.



a tekintet – sugara – szellemi radiesztézia



koncentrált gondolata – szellemi radiesztézia a GONDOLAT = ENERGIA!!!

A VÍZÉRSUGÁRZÁSOK ÉLETTANI HATÁSA: Minél keskenyebb, annál erősebb. Ha az egyéni érzékenységi küszöböt átlépi, a szervezet megérzi és kompenzálja: →ENERGIAVESZTÉS!!! → fáradtan, törődötten ébred. Az aurán mérhető a lenyomata. A legveszélyesebb, amikor a keskeny vízér sugárzása a fekvő ember gerincét teljes hosszában éri. Ekkor ez az ionizáló sugárzás az alábbi betegségek kialakulásához járulhat hozzá: Magas, vagy alacsony vérnyomás, gyomorvérzés, érelmeszesedés, vese-elégtelenség, szklerózis multiplex, Parkinson-kór, Bechterew-kór, leukémia. . . függően attól, hogy valaki mennyi időt tölt el az ilyen zónában, milyen erős az immunrendszere, milyen az életmódja, az életszemlélete. Ha a felsőtesten kettős vízér van, akkor az abból adódó gondok már 2-3 év után is jelentkezhetnek. A tüdőbetegség és az asztma tipikusan vízérsugárzással öszzefüggő probléma. Ha tüdőtájékon megy át az egyszeres vízér, akkor gyulladásos panaszok, kettős vízér esetén tüdőrák is kialakulhat. Ha a fejen van, akkor látás-hallásromlás, sőt még agydaganat is keletkezhet. Ha a lábat éri, akkor vérellátási panaszokat, reumát okozhat. Amikor valakinél olyan betegség alakult ki, hogy műteni kellett, energia-rendszere legyengült, akkor a kórházból hazatérve nem szabad visszafektetni a régi ágyába, ahol megbetegedett! Ha a műtét előtt megvizsgálják a fekhelyét, biztosan találnak terhelő sugárzási sávot azon a testtájékon, amit műteni akarnak. Amennyiben ez a felismerés elég időben történne, akkor sok esetben a műtétre nem is kerülne sor. Volt már rá példa. Völgyekben lakó emberek között gyakoribb az izületi panasz, mint a sík vidéken élőknél, ugyanis sok a vízér azokon a tájakon.

13

SZENT-GYÖRGY — ÉS LEJ – SUGÁRZÁS Szőke Lajos: Befolyásolhatatlan földsugárzások c. könyve alapján. A Föld idegáramai (frekvenciasávja, vízér fölötti) Ezeket a sugárzásokat a keleti népek az élő bolygónk idegáramainak is nevezik, világszerte LEY-vonalak, vagy sárkányáramok néven ismeretesek. Mi Lineáris Elő Jelző – vonal néven fogjuk nevezni. Még ma is vannak népek, akik ezeket az áramlatokat és hatásaikat ismerik, és tiszteletben tartják, de a régi korokban, kultúrákban a Föld idegáramainak ezeket a vonulatait szentként tisztelték. A Föld idegáramai mindig nyílegyenesen haladnak és több ezer kilométer hosszúak. Sosem térnek el az egyenestől: hegyek, völgyek, folyók, mocsarak és ingoványok nem befolyásolják. Általában egy méter szélesek. Ha valaki mérések céljából végig akarna gyalogolni egy ilyen vonalon, akkor néhány óra múlva rettenetesen elfáradna. Ugyanis olyan agyi területeket irritál, hogy akár percek alatt is komoly fejfájást tud okozni. A valahonnan érkező és valamerre tartó sárkányáramokat általában valamilyen figyelemfelkeltő meghökkentő „képződmény” jelzi: INGÓKÖVEK. Pontosan rajtuk keresztül halad át a sárkányáram, vagyis a LEJ-vonal. Jelzik azt, hogy valahol a közelben van a LÉNYEG: a SZENT-GYÖRGYVONAL. Megjegyzés: a mérések elvégzésére az inga nem alkalmas! Az ingókövek által jelzett energiarendszer ma is él — és mint „Atlantiszi Hagyaték” — felhasználásra vár. A LEJ-vonalakon (sárkányáramokon) lévő kövek sokkal időtállóbbak mint a környezetük kövei. Utólag sok esetben az derült ki, hogy ezek az ingókövek, pogány-kövek, jelzőpontok (kurgánok, kunhalmok) fokozottan védett, vagy szigorúan elzárt természetvédelmi területen vannak. Pl.: az elmúlt ötven évben is: ezek a területek elzárt katonai objektumok — Erdőbénye, Lovasberény, Buják; szovjet katonai lőterek, kiképzőterepek = Pilisszentlászló, Csobánka, Iszkaszentgyörgy; miniszteri vagy pártállami vadászterületek, üdülők voltak: a Pilis, a Bakony, a Vértes, a Mátra, a Gerecse vidékein. Korábbi korokban pedig királyi erdők, vadaskertek, földesúri-, várúri,- papi birtokok. Vagyis mindig volt, aki védje ezeket a helyeket, a túlságosan kíváncsi, önző, romboló technokratáktól. Így maradt aztán nyoma az utókor számára ennek a jelzőrendszernek. A sárkányáramok NEM MOZDULNAK EL a helyükről égitest-együttálláskor, a helyüket nem változtatják. Ellenben „GERJEDNEK’ időnként — erről a hagyományok is megemlékeznek keleten — méghozzá a Föld Nap körüli pozíciójával vannak kapcsolatban. Pl. egyikük András napkor erősödik fel, majd legközelebb egy év múlva, szintén András napkor. Egy másik pl. Szent-György napján (ápr. 24-én), majd legközelebb ismét a Szent-György napon. Tehát ezek a föld idegáramok az égitest együttállások kozmikus hatásara nem elmozdulással, hanem fölerősödéssel (gerjedéssel) reagálnak.

14 A LEJ – VONAL, azaz a Lineáris Előjelző vonal vizsgálatánál célirányosan a legegyszerűbb esetet nézzük: önmagában futó, nyílegyenes kereszteződés és találkozási pontok nélküli vonalat. Ez sem egyszerű, mivel egy bonyolultan interferáló rendszert alkot. A LEJ-vonal szélessége általában egy méter ( persze a mérő személy érzékenységétől függően ez adódhat fél méteresre, vagy akár két és fél méteresre is). 5. ábra: egy negatív LEJ-vonal



az első interferenciája kb. 2 lépésnyire van, intenzitása a vonal intenzitásának a fele (a „lépés”-egység azért szükséges, mert maga a mérés óriási agyi energiákat emészt fel, s aki még a koncentráción és lépegetésen kívül még mérőszalaggal is bajlódik, az igen hamar idegrendszeri zavarokkal fog kórházba kerülni: NEM JÁTÉK!!!

FONTOS! Napi 15 percen túl e vonalak mérésekor a szervezet egészen fura reakciókat produkál: igen nehezen viseli. 6. ábra: kettős interferencia vonulat •

a második interferenciája a vonaltól 30 lépésnyire van, intenzitása a LEJ-vonal intenzitásának — egyenként — kb. a negyede.



a harmadik interferenciája a vonaltól kb. ötven lépésnyire van jobbról és balról, intenzitásuk az eredeti vonulatnak a fele, polaritása egyezik a LEJ-vonaléval.



a negyedik interferencia a vonaltól száz lépésnyire van, polaritása pozitív, intenzitása a LEJ egy nyolcad része.

Ezek után megnézhetjük egy lineáris előjelző vonal elsődleges interferenciáinak a felülnézetét (vagyis a horizontális vetületét). 7. ábra: egy negatív polaritású LEJ-vonal (egy pozitív polaritású LEJ esetén az előjelek fordítottak) Két átlagos intenzitású LEJ-vonal legegyszerűbb, azaz egymásra merőleges kereszteződése az alábbi képet mutatja: 8. ábra: LEJ-vonal kereszteződés A körökkel jelzett kereszteződések a LEJ-vonaltól 30 – 30 lépésnyire vannak, a kettős interferenciák kereszteződései. Az ide beálló embert különleges érzetekkel, lelkiállapottal lephetik meg: a „lélek templomai”. A két LEJ-vonal kereszteződési pontja 200 x 200 lépésnyi területet jelent. Oda lakóházakat, lakótelepet, távvezetéket építeni nem szabad, mert az a hely ősi, kultikus pont, a régi kis templomokban az oltár helye! Most képzeljük el, hogy a Szent-György vonalakat velük párhuzamosan, nagyon szoros kapcsolatban mindig 2 ilyen LEJ-vonal kíséri. Könnyen lehet, hogy a LEJ-vonalak a SzentGyörgy vonal elsődleges interferenciái.

15 A legegyszerűbb SZENT-GYÖRGY VONAL átlag 2 – 2,5 méter széles. A vonulat teljes szélessége a LEJ-interferenciákkal együtt kb. 450 – 520 lépés, nyílegyenesen halad keresztül a tájon. 9. ábra: Szent-György-vonal A Szent-György vonalak hegycsúcsokat ritkán érintenek, hiszen azokat előjelző célzattal a LEJ-vonalaknak engedik át. A legegyszerűbb két egymásra merőleges SZENT-GYÖRGY-KERESZTEZŐDÉS területe úgy nagyjából fél kilométer x fél kilométeres területet jelent! Maga a Szent-György kereszteződés az interferenciák nélkül 2 - 2,5 m alapélű négyzet, melynek a közepén egy talpalatnyi helyen egy igen nagy intenzitású, mégis igen kellemes érzeteket biztosító kozmikus csatorna van. Beleállva olyan mélységes lelki béke és csend övezi az embert, mintha megszűnt volna a zajos fizikai világ. Gondoljuk csak végig: a fél négyzetkilométeres területen megtalálni ezt a talpalatnyi helyet, ezt a kozmikus idegszálat, amely összeköti — állandó kapcsolattal — azt, ami még emberi, s ami már isteni. Nehéz vállalkozás! Jól védett pont: 33 x 33 föld-idegáram jelöli ki, s a legegyszerűbb esetben 1089 csomópont van (33 x 33 = 1089), és ezek közül csak egyetlen egy az a bizonyos LÉNYEG!!!, amely a föld akupunktúrás pontja. Nem az ember számára létesült. Erre a helyre ugyanis ember nem építhet. Ezen a helyen állva rossz emberi gondolat nem fogalmazódhat meg, gonoszság nem érlelődhet, mert minden, ami a bennünk rejlő harmóniából, vagy diszharmóniából fakad, e kozmikus csatornán keresztül a FÖLDANYA idegáramaira, a Föld történéseire és a kollektív emberi tudatra hat vissza. E pont, ha egyéb követelmények is teljesülnek, csupán egyfajta építményt viselhet el: az atlantiszi időkben kőkörök (Stonehenge-ek), a mi korunkban (a mi mai emberfajunk, a homo sapiens) pedig a katedrálisok fő oltárainak a helye. A Föld-idegáramok, a Földet behálózó, négyzetrács alapú, térhálós szerkezetű földsugárzások bonyolult rendszeréből állnak. E rendszerben a többszáz kilométeres élhosszúságútól a néhány kilométeres élhosszúságú térhálós szerkezetekig többféle található. És ezeknek a hálórendszereknek sokszínűsége alkotja a Szent-György hálók rendszerét. Ezek a hálók a legkülönfélébb tájolásúak lehetnek. E hálók sokaságának a kereszteződés-pontjai a föld akupunktúrás pontok. A föld akupunktúrás pontok minősítése attól függ, hogy hány Szent-György vonal találkozik egymást keresztezve az adott helyen: •

2 Szent-György

=

a Föld akupunktúrás pontja



3 Szent-György

=

a Föld fontos akupunktúrás pontja



6 Szent-György

=

a Föld kiemelten fontos akupunktúrás pontja.

Szentesítésük: két egymásra merőleges vízér is keresztezi egymást, amely az egyik SzentGyörgy vonal mentén folyik. Amikor a kiemelten fontos föld-akupunktúrás pontok között „szentesített” is van, tehát ugyanott két földalatti vízér is egymásra merőleges kereszteződik (és valamelyik SzentGyörgy vonal irányával megegyezik) akkor egy nem mérhető misztikus rendszer alakul ki: a „MÁRIA VONALAK” rendszere. Mindegy, hogy egymástól milyen messze, melyik égtájakon van ilyen pont, az őket összekötő képzeletbeli vonal a Mária-vonal, vagy Miasszonyunk vonal vagy Notre Dame vonal.

16 A Szent-György vonalakat és a Mária vonalakat minden korban csak a beavatottak ismerhették. Az ilyen csomópontokban létesültek minden korban a legjelentősebb szakrális létesítmények. Az e helyen lévő kis keresztmetszetű kozmikus csatornák nem evilági erőhatásokkal rendelkeznek és működnek, azokhoz az embernek semmi köze, ott keresni valója nincs. A katedrálisok — a kőkörök utódjai — a Mária-vonalon; a köznép részére épült templomok a LEJ-vonalak kereszteződési pontjában, oltáruk éppen a kereszteződési pontjára került. Akkor, ha a templom nem olyan megszentelt helyre épül, elveszíti szakrális jelentőségét, elnéptelenedik. Ez a folyamat játszódik Atlantisz óta napjainkig. Ma már egy-egy „modern” templomépület radiesztéziailag sem az atlantiszi tudásból, sem a Szent—György kereszteződésekből, sem a LEJ-kereszteződésekből, sem a merőleges vízérkereszteződésekből, sem az épület akusztikai rezgéseiből nem tartalmaz semmit: szakrális jelentősége elvész, elnéptelenedik. 10. ábra: templom – ábrák A régi időkben tiszteletben tartott Szent-György struktúrára tilos volt építeni lakóházakat, azokat a területeket szabadon hagyták. Korunkban sajnos minden talpalatnyi területet „megbecsülnek”, s ezért bizony beépítenek. Így aztán a tisztelendő vonalakra is építenek családi házakat, lakótelepeket s manapság divatos lakóparkokat, sőt van ilyen toronyház is. Az ottlakók természetesen nagyon megszenvedik ezeket a nem embernek való sugárzásokat.

MESTERSÉGES SÁRKÁNYÁRAMOK Az ember alkotásai. Minél precízebbek, annál nagyobb a hatásuk. A földben húzódó sok ezer kilométeres csőhálózatok, a tengerfenéken a földrészeket összekötő kábelek, a szárazföldet behálózó nagyfeszültségű távvezetékek; Vagy helyben, pl. üvegszálas tetőszigetelés, … stb. Jellemző és elgondolkodtató, hogy ezek az ember által létrehozott sárkányáramok keményen hatnak az emberi egészségre: sajnos ma már kiemelt megbetegítő faktornak (tényezőnek) számítanak.

17

HARTMANN SUGÁRZÁS Frekvenciasáv: kb. 3400 – 6400 Hz közé esik. A Föld mágneses sugárzásai közül a legismertebb az ún. Hartmann-sugárzás, vagy Hartmann-háló(Nyugat-Európában Geo-biológiai háló néven is ismerik). A Föld mágneses terének része, egyik eleme. É-D-i és K-Ny-i irányultságú, úgy ahogy a földgömbön a hosszúsági és szélességi körök futnak, behálózzák a Földet. Az ingersávok sűrűsége a szabad téren mérve 1. 9 x 2, 5 méter. (nálunk) Az Egyenlítő felé ritkul, a Sarkok felé pedig sűrűsödik. Ezt a rendszert egymástól függetlenül két magyar ember is felfedezte, leírta: Csalány Ferenc gépészmérnök 1938-ban és Dr. Hernádi Mihály orvos 1954-ben. A világ ezeket az ingersávokat mégis egy harmadikról, egy Dr. Hartmann nevű geo-biológusról elnevezve ismeri, aki szabadalmaztatta a „felfedezését „ 1956-ban. 11. ábra: Hartmann háló Zárt térben „felveszi” a belső tér alakját, tehát torzul: szűk tér összenyomja (hálófülke). Ha az egyik főfalat (vízér által nem torzított helyen) az É-D-i Hartmann-sávra, a másikat a K-Ny-i sávra helyezik, akkor szét lehet húzni a rácsot 3, 3 x 3, 3 méternyire. Bizonyos határon túl nem tolható szét azonban a rács, „leszakad” és beugrik középre. 12. ábra: /a, /b A sávrendszer normál körülmények között egy 30 cm széles ingersávot hoz létre, amelynek törvényszerűen jellegzetes polaritásai vannak. 13. ábra: Hartmann-rács polaritásai

A térrács-rendszer sajátosságai 14. ábra Ahol három él találkozik ott hipertéri nullpont (HT-0) van. A földfelszíntől kb. 2 méterenként. Ahol alacsony a belső tér, ott a HT 0 nem 2 méteren van, hanem alacsonyabbra kerül: a belmagasság felére(!) ezért ott rosszul érzi magát az ember (ahol a belmagasság „panelméretű”).

18 A HT – 0 bemérése: A Hartmann kereszt „oszlopán” a „Z” irányon haladunk valamelyik oldalon (akár a pozitív, akár a negatívon) és ott, ahol polaritás váltás történik, ott van a HT-0. A Hartmann-háló É-D és K-Ny irányultságú rácsrendszer, mint ahogy azt már említettük. Az épületek azonban nem mindig ilyen tájolásúak. Ha egy épület tájolása kevesebb, mint 30 fokkal tér el az É-D-i iránytól, akkor a Hartmann-sávokat „átrendezi” a zárt tér: párhuzamosak lesznek a falakkal. 15. ábra Megjegyzés: a kis lakásoknál érvényesül a „szegény embert még az ág is húzza” mondás. A lakás kicsi, ráadásul apró helységekre van osztva, a bútorok bezsúfolva. Eredmény: a Hartmann-rács besűrűsödik 1,2 x 1,2 — 1,3 x 1,3 méteresekre. Nincs „optimális” semleges hely, egy ágy számára. A Hartmann-sávokat, a rácsrendszert a vízerek erőteljesen deformálhatják, deformálják, megtörik. A jelenség hasonló a fénytöréshez. 16. ábra: A Hartmann-sáv aktív szélessége, amplitúdója, ereje 17. ábra A Hartmann-sáv „vándorlása” A Hartmann háló sávjainak „elmozdulása” → a Szent-György vonalhoz hajlik a Hartmann vonal. A földsugárzások térhálós szerkezete átlagosan 36 óránként (periódikusan) rövid időre deformálódik. A ciklus 36 órás intervalluma átlagos eredmény. A Föld eme 36 órás ciklusa legerősebben a H-hálót torzítja. Maga a folyamat 2 – 2, 5 óra hosszáig tart. Lassan kezdődik, fokozatosan gyorsul, majd a végén 8 – 10 perc alatt helyre áll. Jellegzetességei, érdekességei — a jelenség lezajlása— . A jelenséget megelőzően a földsugárzások intenzitása fölerősödik, egyben előjelet vált, és a H-háló lassan „elindul”, úgy 40 cm-re eltolódik a helyéről, és ott megáll. Eközben más térhálós szerkezetek a helyükön maradnak, intenzitásuk nem változik, de az ingersávjaik elkezdenek szélesedni. A H-háló mindaddig az új helyén marad, amíg ezeknek az ingersávoknak a tágulása el nem éri az eredeti szélességük kétszeresét. Amint ez bekövetkezett, a H-háló megindul az előbbi kitérésével ellenkező irányba, az eredeti helyén nem áll meg, hanem egyre gyorsulva folytatódik. A kitérés maximálisan 5 – 5, 2 méter, amelynek az elérésekor a rendszer „visszaindul” a helyére (gyorsan), de ott nem áll meg, kb. 40 cm-rel túlszalad, ott megáll egészen addig, amíg a többi, kiszélesedett – földuzzadt térhálós rendszer sávjai eredeti szélességükre nem csökkennek. Ekkor áll a H-háló is a helyére, de még egy darabig ellenkező előjelű marad és ezáltal az egészségkárosító hatása szünetel! Úgy tűnik, hogy a Föld 36 órás ciklusa alatt ezek szerint valamennyi földsugárzás egészségkárosító hatása szünetel.

19 A Föld eme ciklusának a lezajlása Budapest környékén reggel 05 – 09 (nyári időszámításkor 06 – 10) óra közé esik, este 17 – 21 (nyári időszámításkor 18 – 22) óra közé esik. Az elmozdulás csak látszólagos! Ugyanis a Hartmann-sávok és keresztek „talpa” ott marad az eredeti helyen. Bolygóegyüttállások hatása a földsugárzásokra (FS) A földsugárzások elmozdulásakor ( pl. égitest-együttállások, vagy a Föld 36 órás ciklusa esetén) a földsugárzások nem „odébb mennek”, hanem valamilyen — eddig még nem tisztázott — ráhatás következtében „elfekszenek”, mintegy „lenyomódnak” a föld felszínére. A radiesztéták általában mellmagasságban „mérnek”, ezért tűnik úgy nekik, hogy „vándorol”, vagy hogy „elmegy” a helyéről a földsugárzás. Pedig csupán méréstechnikai kérdésről van szó, mert mint mondtuk, a „talpa a helyén marad”18 ábra:a), b) Az elfekvés igazolása: különböző magasságokban kell mérni. 19. ábra: a), b) Bolygóegyüttállások idején, értelmetlen, sőt nem is illik bárki lakásában pénzért földsugárzás méréseket végezni. Ezért ajánlott a „MÉRÉSI TILALOM” !!! Az ÁLHARTMANN jelensége: Az ún. besűrűsödött H-sávok esetében, különösen bolygóegyüttállások idején, valamint szűk belső terekben, zsúfolt bútorzat esetén gyakran álHartmann sávok vezethetnek félre, ha figyelmetlenek vagyunk, azaz nem vagyunk elég figyelmesek! Az „ál-Hartmannok” ha megjelennek, akkor mindig harmadolják a valódi Hartmannok által alkotott teret. Felismerésük: a polaritásuk alapján: semleges és pozitív, vagy semleges és negatív. Mint tudjuk, a valódi Hartmann-sávon mindhárom polaritás megvan, azaz pozitív, semleges, negatív, vagy fordított a sorrend, de megvan, és ez a lényeg. A Hartmann-háló élettani hatásai: A Hartmann-sugárzás időjárás függő. A légköri ionizáció és a relatív páratartalom függvényében: párás =

széles a Hartmann-sáv

száraz =

keskeny a Hartmann-sáv.

A gyulladásos folyamatoknak kedvez. A csomópontjaiban lévő energia-perdület miatt fokozottan veszélyes. Különösen akkor, ha „eltalálja” valamelyik csakrát: a perdület iránya, ha megegyezik a csakra forgásirányával, akkor túlműködésre kényszeríti azt, ha vele ellentétes, akkor alulműködés a fékező hatás eredménye.

20 A Hartmann-keresztek (csomópontok) által okozott terhelés kb. 40 %-kal erősebb, mint a sávok által kiváltottaké. Amíg a szervezet képes „kitermelni” azt az energiát, ami e terhelés kivédéséhez szükséges, addig a tünetek alig jelentkeznek, elsősorban a fáradságérzet a leggyakoribb. 20. ábra: a.) — f.)

A Hartmann kereszteződések, csomópontok: Cca. 40 %-kal nagyobb terhelést jelent a szervezet számára, mint a sávé. a.) -nál:

Koronacsakra, Harmadik szem csakra: epilepszia, fokozott látás-, hallásromlás, pozitív vízérrel: agydaganat

b.) –nél:

Torokcsakra, Szívcsakra krónikus légúti megbetegedések: torok-, mandula-, pajzsmirigygyulladás, vállizületek gyulladása, tüdő felsőrész gyulladásai, szívinfarktus veszély.

c.) –nél:

Köldökcsakra vese, máj, lép betegségei, gyomorfekély, cukorbetegség, allergiák.

d.) –nél:

Sex-csakra, Gyökércsakra méh-, prosztata-, hólyag betegségei, keresztcsont, lumbágó

e.) –nél:

térd-, és bokaizületek gyulladásai, lábszárfekélyek.

21

A BENKER-FÉLE KOCKARENDSZER Anton Benker 1953-ban írta le — szabadalmaztatta — a róla elnevezett „ atomos kockarendszer”-t. Valójában olyan rácsrendszerről van szó, amelyen belül minden más ingerzóna előfordulhat. Úgy kell elképzelni, mint egy „Rubik-kockát”, ahogyan abban a kis kockák elhelyezkednek. A kockák élhosszúsága 10 méter, s ezek egymás mellé és egymásra helyezkedve beborítják a föld felszínét, mélyét, és a légteret is valameddig. Legalábbis mérni lehetett egészen nagy mélységben (bányákban) és magasságban is. A kockák polaritása szabályosan és következetesen váltakozó, tehát a méréstechnikája nem tér el az eddig tanultaktól, pl. a Hartmann-rendszernél alkalmazott módszertől. A Hartmann-rácsrendszertől eltérően itt nem a kocka élei egészségkárosító hatásúak, hanem a lapoldalak = a függőleges falak és a vízszintes síkok (ez utóbbiak a vízszintes lapok a nagyon problémás esetek). A falvastagság pozitív 50 cm, plusz negatív 50 cm, azaz 1 méter! Minden egyes Benker-kockában megtalálható a Hartmann-háló is és a Curry-Wittmann rendszer is (globális és a diagonális háló). 21. ábra Az élettani hatások hasonlóak a LEJ-vonalak és a Hartmann-rendszer hatásaihoz: gyulladásos folyamatoknak kedvez, energia-elvonó, agresszíven geopatogén ingerzónákat alkot. Különösen durva hatású lehet a vízszintes lap sugárzása: akkor, ha a fekvőhelyek ill. ülőalkalmatosságok ebben a sávban vannak (ugye az 1 méter váltott polaritású teret jelent), amely sáv beteríti az egész lakást azon a magasságon. Az egész családot (azonos szinten az egész ház minden lakóját) érinti !!! Ezért előfordul, hogy egész utcaszakaszokon az alvóhelyek ebben az ingerzónában vannak. Ilyenkor stresszállapotok, ideges feszültség, fokozott allergiás reakciók jelentkeznek. Az orvos diagnózisok itt is „genetikai okok”-at állapítanak meg jóhiszeműen — mivel az egész család „ideges”, vagy „allergiás”, vagy. . . de ugyanazt szenvedi el, ugyanabban érintett.

22

CURRY-WITTMANN sugárzás: frekvenciasáv: 1700 – 3400 Hz Poláris mezőzónák mezősugárzás.

találkozásánál,

kereszteződésénél

jön

létre,

mint

sáv-,

és

É-K — D-Ny – i, ill. É-Ny — D – K –i tájolású. A mezőzónák szabályos négyzetháló struktúrát alkotnak, mint a sakktábla fehér-fekete kockái, mezői: az egyik pozitív, a másik negatív polaritású. Szabad térben a rácsméret: 3,5 x 3,5 méter, sávszélessége: 2 x 25 = 50 cm, a polaritása a Hartmann-sávéhoz hasonlóan pozitív – semleges – negatív, tehát a méréstechnika ugyanaz. 22. ábra A sáv menet közben nem vált polaritást, áramlási irányok: DK → ÉNy, és DNY – ÉK. Méréstechnika: végigmenni a semleges középvonalon, ahol polaritásváltás van, ott a kereszteződés. A pozitív Curry-mező energiatöltő tér. A legerősebb a mező szélén lévő 25 cm-es sávok pozitív fele. 23. ábra Élettani hatása: Mivel a kereszteződésekben energia-perdület van, ezért a hatása a Hartmann-keresztéhez hasonló: gátolja vagy serkenti az eltalált csakrát; az idegrendszerre hat, vezérlési problémák keletkeznek a sejtek, ill. a belső elválasztású mirigyek hormontermelésében. Éppen ezért az alvó ember testén nem lehet Curry-kereszteződés. A sáv csak a nagyon érzékeny embereknél okoz panaszt. Curry – pont (kereszt) energia-perdülete és frekvenciája kifárasztja az idegrendszert. Következmény: valamilyen ideg-alapú betegség: pl. pánikbetegségnél a fejen, cukorbetegségnél a hason – általában ott a Curry-pont.

23

Mesterséges sugárzások: mágneses, elektromágneses terek ELEKTROSZMOG A vér vezetőképességét megváltoztatja: szervi elváltozásokat okozhat. Az elektroszmoggal túlterhelt környezetben gyakori a leukémia ( vérrák). Semlegessé teszi az aurát; potencia-, alvás-, és idegrendszeri zavarok, meddőség. EM-forrásoktól 1 méterre mért jellemző értékek (mG =milligauss): korszerű számítógép-, stb. monitor

10 – 15 mG

mikrohullámú sütő

80 – 100 mG

750 KV-os távvezeték (70 méternél)

1000 mG

S 500-as Mercedes utastere

25 mG

trafóállomás

400 – 500 mG

TV

3 m-es körzete

antenna erősítő

7 m-es körzete

hangfal, 50 W-os

3 m-es körzete

A mágneses, elektromágneses térerő a forrástól távolodva négyzetesen csökken. Minden élettelen tárgy sugároz a rá jellemző paraméterekkel. FALSUGÁRZÁS •

Beton:(szilikát, gáz, kohósalak) 10 – 15 cm



tégla:

30 – 50 cm



vályog:

80 – 120 cm –nyire sugároz.

(radioaktív összetevője is van)

A sugárzás intenzitása a forrástól távolodva négyzetesen csökken. A falak hidegsugárzása természetes anyagokkal (gyapjú, fa, textil, bőr) csökkenthető, de ezeket – mivel 4 – 5 nap után feltöltődnek regenerálni kell: a napra kitéve, pár óra alatt leadják a töltésüket és ismét használhatóvá válnak (borult időben is). •

Tetőszigetelésnél is hasonlóan erős sugárzás lép fel. Ha üvegszálas a szigetelő, visszaveri a különféle földsugárzásokat, s ráadásul szálirányban igen erős, sárkányáramhoz hasonló sugárzást produkál. Ha magas az épület, a szomszéd házak lakóit gyötri. megoldás: üveggyapotot kell alkalmazni. 24. ábra

24 FITORADIESZTÉZIA Azt mondtuk az elején, hogy a kozmikus-és földsugárzások nélkül nem lenne élet a Földön. Ehhez némi magyarázat szükséges: földsugárzásnak a földünket elhagyó neutrínósugárzást nevezzük. Mérőműszerek hiányában még ma is pálcával (ingával) keresik — szubjektív érzékeléssel — a radiesztéták. Mivel az a neutrínó-sugárzás a TERMÉSZET számára energiaforrásként szolgál, érthető, hogy a biológiai hatásai erőteljesek. A másik, a kozmikus sugárzás minden bolygó minden más bolygóhoz, csillaghoz, a Naphoz külön-külön egyedi rezonanciával kapcsolódik. Így az állandóan forgó Föld lakói — élővilága — folyamatosan kapják a Nap körüli pályán az állandóan változó – váltakozó rezonanciákat, rezgéscsomagokat. Ugyanez a helyzet a többi bolygó és a Föld kölcsönhatásaiban, kapcsolatában is. Máris mutatkozik az asztrológia fizikális magyarázata, háttere. Ezek után nézzük, hogyan érvényesül a földsugárzások hatása a növények életében. Vannak ugye vadon élő növények és vannak ún. „kultúrnövények”. Ezek között vannak egészségesek és betegek. Ismerjük a földsugárzások élettani hatásait, amelyek általában egészségkárosítóak. És mivel a növények is élő szervezetek: azaz sejtekből épülnek fel, feltehető, hogy hasonlóképpen reagálnak a földsugárzásokra, mint az emberi szervezet. A tapasztalat — mint tudjuk a radiesztézia tapasztalati tudomány — azt mutatja, hogy igen. A két világháború között kiterjedt kutatásokat folytattak a radiesztéták ezen a területen is. A biológiai hatás erőssége nagyban függ az egyes növények fajra jellemző érzékenységétől. Vannak, amelyek kifejezetten kedvelik a besugárzott helyeket, s vannak olyanok, amelyek elpusztulnak az ingersávban, és olyanok is vannak, amelyek teljesen közömbösek. Gyanakodhatunk földsugárzások jelenlétére és hatására akkor, ha a növényzeten, főleg fákon rendellenes „jeleket” látunk ( rendellenes, mert elüt a környezetében lévőktől). •

fokozott gyantaképződés



dudorok – daganatok – a törzs alsó részén



hegek, felhasadt kéreg



csavarodott törzs – biztos hogy vízér fölött áll



ferde növésű törzs



féloldalas, egyenlőtlen lombkorona



fagyöngy élősködik a fákon

A gyümölcsfák esetében az előbbieken túl jellemző jelek lehetnek még az alábbiak: •

a fa szépen virágzott, gyümölcsei azonban egy bizonyos nagyságot elérve mind lehullottak



a fölhasadt kéregből állandóan „vérzik” – gyantázik



a gyümölcsök fokozottan férgesek, felhasadnak, korcsosak



nem használ a gondos ápolás, permetezés, rovarirtás, a növény pusztul

25

Az erdei fák közül és a vadon élő más növények közül a földsugárzásokat kedvelik: •

tölgy, vörösfenyő, akác, jegenye, fűzfa, jávorfa, kőris, szilfa és a diófa



bodza, csalán, borsmenta, torma, gyűszűvirág, őszi kikerics (a vízér két partján mintegy sorfalat állnak), nadragulya, mérges kóró

nem szeretik, nem bírják: •

őszibarack, sárgabarack, alma, körte, cseresznye, szilva, erdei fenyő és fenyő



uborka, karfiol, borsó és kukorica

érzéketlenek, közömbösek: •

bükk, hárs, csonthéjasok



burgonya, paradicsom, bab, petrezselyem

A növények másképpen reagálnak a vízerek és másként a Hartmann-háló patogén zónáira. A fiatal fák a Hartmann kereszteződéseben elpusztulnak. A semleges területen álló fáknál érdekes folyamat zajlik le: amikor egy semleges helyen lévő fa megerősödik, elég vastag és magas, akkor a legközelebbi Hartmann-csomó vonzódni, közeledni kezd hozzá, majd rátelepszik, birtokba veszi. Úgy tűnik, hogy ez akkor történik meg, akkor kezdődik, amikor a fa gyökérzete már megközelíti ill., eléri a Hartmann-kereszteződés területét (ami nyilván évekig tartó növekedés eredménye). A nagy, erős fák a Hartmann-kereszteződések mágneses perdülete által okozott terhelést sokáig bírják. A nagyon öreg, vagy beteg, sérült fák végül odvasodnak: belső részük elpusztul, a keletkezett üreget birtokba veszik az „ odúlakók”. A vízerek fölötti ionizált sávban növő élő fáknál jellemzőek a daganatos, csavart, hasadt, ferdenövésű törzsek. Gyümölcsfáknál gyakoribb a pusztulás. A növények és az ember biológiai kölcsönhatásai Az emberek és a növények nem egyformán reagálnak egymás közelségére. Vannak „növénybarát” emberek, és vannak „emberbarát” növények. S természetesen a fordított helyzet is igaz. Sőt a növények egymás közelségét sem egyformán „élik” meg: egymásra jó, vagy kifejezetten rossz hatással vannak. Ezt a szabadban is és a kertben is megfigyelhetjük. Pl. kölcsönösen hasznosak egymás számára: •

a répa és a hagyma



a petrezselyem és a paradicsom



a petrezselyem és a rózsa

26 •

a rózsa és a fokhagyma



a bab és a répa, a karfiol, zeller (káposztafélék)



a káposztafélék jól érzik magukat a paradicsom, a zeller, a zsálya, a tömjén, a menta, a feketeüröm mellett. (Az erős illatú növényeket „utálja” a káposztalapke.)



a kukorica és a tök (mondásunk is van erre: „virul mint a tökvirág a kukorica között”)

Károsan hatnak egymásra: •

a bab és a kömény, a hagyma, a fokhagyma, a torma



a zeller és a póréhagyma



a kukorica és az uborka



a fehér mustár és a káposztafélék

Hasonló a viszony az ember és a növények között is. Jó hatásúak az emberre: •

a fenyő, a tölgy, a hárs, a nyír, a kőris és a pálmafélék



a tulipán, a moha, a mimóza, a jácint, az ibolya, a liliom (kevés!), rózsa, kamilla

Rossz hatással vannak az ember közérzetére, egészségére a bökőeszközökre (szúrófegyverekre) hasonlító növények, valamint a „mérges” illó anyagot párologtatók: •

a legtöbb kaktusz, szanzavérák, aszparáguszok, yuccák, filodendronok, muskátlik



a szegfűk, orchideák, kankalinok kiütéseket, lázat és más betegségeket okozhatnak (plusz egy faktor a betegség kialakulásához)



a fikusz a csontrendszerre hat károsan

Természetesen a felsorolt hatások, helyesebben kölcsönhatások, a radiesztézia módszereivel sorban kimutathatóak, pl. úgy, hogy ellenőrizzük az ilyen kísérletben résztvevő ember, valamint a vizsgált növény aurájának a változásait ( ne feledjük: kölcsönhatásokat, interferenciákat vizsgálunk és detektálunk ilyenkor). Erről bővebben az energetikáról szóló részben fogunk beszélni, mert nagyon érdekes, tanulságos téma. Ráadásul mindennapos, közismert jelenségeket mutat be, csak más megvilágításban. A fitoradiesztézia sok egyéb területtel foglalkozik ezeken kívül, különféle szakkérdésekre specializálódva. Ilyenek, pl. a talajvizsgálatok, ahol a talaj összetételét, anyagait, kémhatásait vizsgáljak; vagy amikor az egyes növények számára összeválogatják az optimális trágyaszükségletet. A kert, vagy egy ültetvény tervezéséhez szükséges feltételek, anyagok, eszközök válogatása; növénytársulások, - csoportok összeállítása; a növényvédelem, a kártevők elleni védekezés, a beteg növények gyógyítása . . . stb. ANIMÁLIS RADIESZTÉZIA a PARAMEDIKUS RADIESZTÉZIA része

27 A paramedikus radiesztézia azt vizsgálja, hogy hogyan reagálnak az emberek és az állatok a különféle geopatikus sugárzásokra, azoknak milyenek az élettani hatásaik, valamint a keletkezett egészségromlás milyen jellegű. A paramedikus radiesztéziával foglalkozó radiesztéta nem állít fel diagnózist, nem rendel terápiát — még akkor sem, ha történetesen vizsgázott bioenergetikus-radiesztéta — mert ez kizárólag az orvos kompetenciája! Természetesen ma már egyre több orvos akad, aki felelőssége és lelkiismerete hatására — páciensei érdekében — természetgyógyászati módszereket is beépít a gyakorlatába; sokan megtanulták a radiesztézia és a bioenergia alkalmazását. Akkor, ha a páciensük valamilyen geopatogén terhelést kap, mindig először az életterét tetetik vagy teszik „rendbe”, s csak azután jöhet a terápia; tudniillik mindaddig, amíg ingerzónában, él (dolgozik, alszik) a beteg, az összes gyógyító kísérlet hatástalan „falra hányt borsó”, mert a tervezett gyógyhatást lerontja a földsugárzás okozta terhelés. Példa: a Hartmann-kereszt hatása a szívműködésre és a vérnyomásra, pulzusra. E kis kitérő után nézzük, milyen reakciókat vált ki a különböző állatfajoknál a földsugárzás, a geopatikus terhelés? Az állatok nagyon megbízható információt adnak a földsugárzások hatásairól, mivel őszinték, természetesek és nem befolyásolhatóak. A négylábúaknál már ránézésre meglátszik, hogy „valami nincs rendben”. A szőrzetük fénytelen, borzas, nyugtalanok, idegesek, fáj a lábuk, sokszor soványak, girhesek, étvágytalanok, bágyadtak, erőtlenek, betegek. A vadon élő állatok szabadon választhatják meg az élőhelyüket a fajra jellemzően. A háziállatok viszont ki vannak szolgáltatva a gazda, az ember „gondoskodásának”! Sajnos nagyon gyakori, hogy az ember a legjobb szándékkal „gondoskodik” az állatairól: egészséges, jó, gazdasági szempontból optimális, higiénikus istállót, ólat, aklot, galambdúcot, csináltat, csinál. A szándéka legalábbis ez. Mégis gyakran előfordul, hogy ez a szándék nem valósul meg, mert valamilyen földsugárzás ingerzónája meghiúsítja azt. A háziállatok közül érzékenyek, nem bírják a földsugárzást: •

a kutya irtózik mindenféle sugárzástól. A „legjobb” kutyaház, kosár, fekhely is használatlan marad, elkerüli, ha besugárzott helyre teszik.



a patások, a párosujjúak, lovak, szarvasmarhák, sertések, kecskék, birkák nagyon megszenvedik az ilyen helyeket



a szárnyasok: baromfiak, galambok kerülik az ingerzónákat, a kalitkában tartott madarak elpusztulnak pár hét alatt



akváriumi állatok nem szaporodnak, esetleg elpusztulnak

A szabadon élő állatok közül nem bírják, ezért elkerülik az ingerzónákat: •

fecskék, rigók, gólyák, cinegék és más énekes madarak



rágcsálók

A sugárzásokat kedvelik, ott jól érzik magukat, vagy inkább ott érzik csak jól magukat az „odúlakók”. •

a madarak közül: szarkák, baglyok, harkályok

28 •

macskák, a vakond, a borz, mókus, némelyik kígyó is



méhek, darazsak, hangyák GYAKORLATOK

Szellemi tréning •

Képzeljük magunk elé, valamelyik kedves, közeli hozzátartozónkat, férfit vagy nőt, teljesen mindegy. Képzeljük el őt minél plasztikusabban: az alakját, az arcát, a hangját, a gesztusait. Lássuk őt egészen elevenen.



Most képzeljen el egy másik személyt ugyanúgy, mint az előbb. Lássa őt lelki szemei előtt.



Kérdés: hová lett, hová tűnt az először elképzelt valaki???!

Ez a gyakorlat az elme szelektivitását illusztrálta. Képesek vagyunk egyetlen gondolati képet rögzíteni, kiválasztani. Egyszerre 1-et, sohasem 2-t. Próbáljuk el a gyakorlatot különféle tárgyakkal, élő és élettelen objektumokkal, színekkel, fényekkel, . . . stb. Meditáció előkészítés: voltaképpen előkészület, ún. „megváltozott tudatállapot” eléréséhez, gyakorlásához: „passzív figyelem”. •

Gondoljon „semmire”! Próbálja meg 1 percig, majd 2-, 3-, 4-, 5 percig, Nem könnyű! Minden fölbukkanó, beugró gondolatot „engedjen tovább”, hadd menjen. Ne hessegesse, mert az már „valami” (valamilyen gondolat).



Próbálja ki a „semmire”- gondolást, pl. villamoson, buszon, metrón, vagy csak úgy séta közben a forgalmas utcán. Ez már nehezebb feladat.

Mindkét gyakorlat lényege a „csak úgy vagyok”, a „létezem”, a „nézek ki a fejemből” állapot. Gyerekkorunkban ennek a művészetnek mesterei voltunk sokan. Talán Ön is. Talán még emlékszik rá. Próbálja felidézni. Nagy segítség! Kár, hogy a „komolyodás” során „kinevelték” belőlünk az előttünk járó felnőttek ezt a csodás készségünket. Cél: el kell érni, — jó lenne, ha sikerülne— azt, hogy a tudatállapotok „váltogatása” könnyedén, biztosan működjön. A radiesztéziai mérések nélkülözhetetlen feltétele, mint mondtuk, a koncentrált gondolkodás, az idegrendszer szelektivitása , fegyelem és az érdektelen kívülálló kihegyezett figyelme.

View more...

Comments

Copyright ©2017 KUPDF Inc.
SUPPORT KUPDF