Munchkin (Szabályok) HU.pdf

October 10, 2017 | Author: mikit9 | Category: N/A
Share Embed Donate


Short Description

Download Munchkin (Szabályok) HU.pdf...

Description

v1.6

A Munchkin segítségével belekóstolhatsz a kazamaták, földalatti börtönök világába… anélkül, hogy vacakolnod kéne holmi macerás szerepjátékkal. A játék tartalmaz 168 kártyát és ezeket a szabályokat.

Az a játékos, aki leghamarabb eléri a 10. szintet, győz… de a 10. szintet csak úgy tudod elérni, ha legyőzöl egy szörnyet, vagy ha egy kártya különlegesen megengedi, hogy másképp nyerj

TUDNIVALÓK

A köröd elején kijátszhatsz lapokat, kicserélhetsz tárgyakat a „használatban lévők” és a „cipelt” között, cserélhetsz tárgyakat más játékosokkal, és eladhatsz tárgyakat szintekért cserébe. Amikor a kártyáid kedved szerint elrendeződtek akkor kezdődik az 1. fázis. (1) Az ajtó berúgása: Húzz egy lapot az ajtó-pakliból, és fordítsd képpel felfelé. Ha az egy szörny, akkor meg kell vele küzdened. (Lásd a Harc címszó alatt.) A csatát teljesen le kell játszani, mielőtt tovább mész. Ha legyőzöd, lépj egy szintet (vagy. ha különösen ocsmány szörny volt, két szintet - a kártyán fel lesz tüntetve) és vedd el a megfelelő számú Kincset! Ha a lap egy átok (lásd: Átkok) - akkor azonnal hatással lesz rád (ha tud), és el kell dobni. Ha a húzott lap bármi más, akkor vedd a kezedbe, vagy játszd ki azonnal. (2) Bajkeresés: Ha nem kerültél összetűzésbe szörnnyel, amikor berúgtad az ajtót, most van rá lehetőséged, hogy kijátssz egy szörnyet (ha van nálad) a kézben tartott lapok közül és megküzdj vele, ahogy fentebb olvashattad. Ne játssz ki olyan szörnyet, akit nem tudsz legyőzni, kivéve, ha biztos vagy abban, hogy kapsz valamilyen segítséget! (3) Fosztogatás: Ha nem találtál szörnyet Az ajtó berúgásánál vagy a Bajkeresésnél, kifoszthatod a szobát… húzz egy második kártyát arccal lefelé az Ajtó pakliból, és vedd a kezedbe. Ha találkoztál szörnnyel, de elfutottál, akkor nem foszthatod ki a szobát. (4) Alamizsna: Ha ötnél több kártya van a kezedben, akkor annyit ki kell játszanod belőlük, hogy lecsökkenjen ötre, vagy add át a többletet a legalacsonyabb szintű játékosnak. Ha TE vagy a legalacsonyabb szintű játékos akkor dobd el a felesleget. Ezután a következő játékos köre kezdődik.

3-6 játékos. A dobozban található kártyákon kívül szükség lesz játékosonként 10 jelölőre (ez lehet például érme. gyöngy, kavics, kockacukor vagy bármiféle ketyere. ami képes tízig elszámolni). Egy hatoldalú kockára is szükség lesz. A paklit osszátok szét ajtó- (amelyeknek a hátoldalán egy ajtó van) és kincs- (amelyeknek a hátoldalán egy kincskupac van) lapokra! Keverjétek meg mindkét paklit! Mindkét pakliból osszatok négy-négy lapot minden játékosnak!

Kártyahasználat Mindkét paklinak legyen egy kidobott lapok kupaca, ahová képpel felfelé kerülnek majd a lapok. Nem nézheted át az eldobott lapokat amíg egy olyan lapot ki nem játszol ami engedélyezi azt! Ha a pakli elfogy, a kidobott lapokat vissza kell keverni. Ha a pakli elfogy, és nincsenek kidobott lapok, akkor senki nem tud húzni! Játékban lévő lapok: Ezek a kártyák előtted vannak az asztalon, és a Fajodat, Kasztodat (ha van) illetve az általad használt tárgyakat mutatják. Folytonos Átkok és más hasonló kártyák is az asztalon maradnak miután kijátszottad. Kézben tartott lapok: A kezedben lévő lapok nincsenek játékban. Nem segíthetnek, de nem lehet őket elvenni, csak olyan speciális lapokkal, mely a kézben tartott lapokra hatnak, és nem az általad használt tárgyakra. A saját köröd végén nem lehet 5-nél több lap a kezedben. Mikor lehet a lapokat kijátszani: Minden lapot egy bizonyos időben lehet kijátszani (lásd később). A játékban lévő lapokat nem lehet visszavenni a kézbe - vagy el kell dobni, vagy el kell cserélni őket, ha meg akarsz tőlük szabadulni.

Karakteralkotás Minden játékos 1. szintű emberként kezd, kaszt nélkül. (Hehe!) Nézd meg a kezdő nyolc lapodat. Ha van köztük faj- vagy kasztkártya, típusonként egyet kijátszhatsz (ha akarod), magad elé helyezve a lapot. Ha van köztük tárgykártya, kijátszhatod, magad elé helyezve a lapot. Ha kétséged van afelől, hogy egy lapot kijátssz vagy sem, akkor olvass tovább, vagy vonj vállat és vágj bele.

A Játék kezdése és Befejezése Azt, hogy ki kezd, kockadobás, vitatkozás, ennek a mondatnak az értelme és egy esetleg kihagyott szó gyakorolt hatása dönti el. Aztán jöhetnek a körök egymás után. mindegyik külön fázisokkal (lásd alább). Ha egy játékos befejezte a körét, akkor a tőle balra ülő játékos jön, és így tovább.

A kör fázisai

Ellentmondás Kártyák és Szabályok között Ez a szabálylap tartalmazza az általános szabályokat. Néhány kártya új szabályokat hoz, vagyis a legtöbb esetben amikor a szabálylap ellentétben áll a kártyával, a kártyát kövesd. Azonban hagyj figyelmen kívül minden olyan kártyahatást mely ellentétben áll valamely szabállyal az alábbi listából, hacsak a kártya félreérthetetlenül ki nem mondja, hogy felfüggeszti az adott szabályt! 1. Semmi sem csökkentheti le a játékos Szintjét 1 alá, annak ellenére hogy némely kártyahatások lecsökkenthetik a játékos vagy szörny harci erejét (lást lentebb) 1 alá. 2. Harc után csak akkor lépsz szintet, ha megöltél egy szörnyet. 3. A harc közepén nem kaphatsz jutalmakat (pl.: kincs, szint) a szörny legyőzéséért. Be kell fejezned a harcot, mielőtt megkapod a jutalmakat. 4. Ahhoz hogy elérd a 10. szintet meg kell ölnöd egy szörnyet.

Harc Amikor egy szörnnyel harcolsz, mérd össze a harci erejét a tiéddel. A harci erő a tapasztalati szint és módosítók – pozitív vagy negativ – összege, melyet tárgyak vagy más kártyák adnak. Ha a szörny harci ereje egyenlő vagy nagyobb, mint a tied, akkor elveszíted a harcot és Menekülnöd kell – lásd alább. Ha a te teljes harci erőd nagyobb, mint a szörnyé akkor megölted azt és lépsz egy szintet (kettőt néhány nagy szörnyért). Valamint annyi kincset kapsz, amennyi a lapon szerepel. Néha egy kártya, kaszt vagy faji képesség segítségével legyőzhetsz egy szörnyet, anélkül hogy megölnéd. Ez is „győzelemnek” számít, de nem kapsz szintet. Néha, kártya függvényében, nem kaphatod meg a kincset sem. Néhány szörny kártya speciális képességekkel rendelkezik a harcban – például egy bónusz valamelyik kaszt vagy faj ellen. Ezeket mindig ellenőrizd. Az egyszer használatos tárgyakat, például italokat, harc közben közvetlenül a kezedből kijátszhatod. Olyan egyszer használatos tárgyakat is használhatsz, melyek már a játékban vannak. Ezekre az van írva „Csak egyszer használható”. A harcot követően dobd el őket attól függetlenül, hogy nyertél vagy vesztettél. Néhány ajtó kártyát is ki lehet játszani harc közben, például a szörnytápolókat (lásd lentebb). Amíg harcolsz, nem tudsz eladni, lopni, felvenni, letenni vagy cserélni tárgyakat, illetve kijátszani őket a kezedből. (kivéve az egyszer használatosakat) Amint felfedsz egy szörny kártyát, azzal a felszereléssel kell legyőznöd, ami akkor a rendelkezésedre áll, valamint azokkal az egyszer használatos tárgyakkal, melyeket kiválasztasz. Dobd el a szörny kártyát az összes szörnytápoló és egyszer használatos tárggyal együtt, és húzz kincset. (lásd lentebb) Tartsd észben: mások ellenséges lapokat játszhatnak ki ellened, vagy speciális képességeket használhatnak mikor már azt hitted, hogy nyertél. Mikor egy szörnyet megöltél várj ésszerű ideig, általánosságban 2.6 másodpercig, hogy más is szóhoz juthasson. Ezután ha már tényleg megölted a szörnyet és tényleg megkaptad a szinte(ke)t és kincse(ke)t, ezek után még mindig nyavajoghatnak és veszekedhetnek.

Harc több szörny ellen Néhány kártya (különösen a Császkáló Szörny) lehetőséget ad a riválisaidnak hogy más szörnyeket is a harcba küldjenek. Neked a szörnyek összesített harci erejét kell legyőznöd. Bármely különleges képesség mely a szintedhez adódik a harcban, az egész harc idejére vonatkozik. Ha jó lapjaid vannak, kiiktathatsz egy szörnyet a harcból és harcolhatsz a többivel, de nem teheted meg, hogy harcolsz eggyel, de a többi elől elmenekülsz. Ha egy faj vagy kaszt képességeddel kiiktattál egyet, de elmenekülsz a többi elől, akkor nem kapsz kincset!

Segítségkérés Ha egyedül nem tudsz megnyerni egy harcot, akkor kérheted bármely játékos társadat, hogy segítsen neked. Ha visszautasít, akkor megkérhetsz egy másik játékost és így tovább egészen addig, amíg mindenki visszautasít vagy valaki segít. Csak egy játékos segíthet azzal, hogy harci erejét hozzáadja a tiédhez. Azonban bárki kijátszhat kártyákat, melyek a te harcodat befolyásolják! Meg is vesztegethetsz valakit, hogy segítsen. Ami azt illeti valószínűleg meg is kell. Felajánlhatod bármely tárgyadat, amelyet éppen cipelsz, vagy a szörnyért járó kincsből tetszőleges számút. Ha a szörny után járó kincsből ajánlottál fel részesedést, akkor meg kell egyezzetek, hogy ő húz először vagy te húzol, vagy teljesen mindegy. A szörny különleges képességei vagy gyengeségei a társadra is hatással vannak, és fordítva. Például ha egy Harcos segít neked, győzni fogtok, ha az összesített értéketek egyenlő a szörnyével. Ő

Őrjönghet és eldobhat lapokat, hogy növelje harci erejét (de harconként csak egyszer nem pedig szörnyenként egyszer). Ha egy {Wannabe Vampire} Pelenkás Vámpírral állsz szemben és egy Pap segít, akkor ő automatikusan el tudja kergetni. De ha {Drooling Slime} Szörcsögő Trutymóval állsz szemben és egy Elf segít, a szörny harci ereje 4-gyel növekszik (hacsak nem vagy te is Elf és a szörny harci ereje már eleve megnőtt). Ha valaki sikeresen segített, a szörny halott. Dobd el, húzz kincset (lásd alább) és kövess bármilyen speciális utasítást, amit a szörny kártyán találsz. Minden legyőzött szörny után lépsz egy szintet. A segítőd nem lép szintet… hacsak nem egy Elf, ebben az esetben ő is kap egy szintet minden szörny után. Te húzod a kincs kártyákat még akkor is ha a segítőd különleges képessége győzte le a szörnyet.

Beavatkozás a harcba Többféleképpen be tudsz avatkozni más játékosok harcába: Használj egyszer használatos kártyát. Segíthetsz egy másik játékosnak azáltal, hogy italt használsz az ellenfele ellen. Persze „véletlen” eltalálhatod a társad is vele, és így ellene fog számítani. Játssz ki szörnytápoló kártyát. Ezek a kártyák (általában) erősebbé teszik a szörnyet… és több kincset adnak neki. Ezeket a saját harcod alatt és mások harca alatt is kijátszhatod. Játssz ki Császkáló Szörnyet egy másik szörnnyel együtt a kezedből, hogy csatlakozzon egy harchoz. Szúrj hátba egy játékost a harcban, amennyiben Tolvaj vagy. Átkozd meg őket, ha van Átok kártyád.

Menekülés Ha senki sem segít neked … vagy ha valaki segíteni akar, és a csapattársaid közbeavatkoznak és kettőtöknek így nem sikerül győzni … akkor menekülnöd kell. Ha elfutsz, nem kapsz semmilyen szintet vagy kincset. Még a szobát sem foszthatod ki. És nem mindig tudsz sértetlenül elmenekülni… Dobj a kockával. Csak akkor menekülhetsz el, ha 5-öt vagy nagyobbat dobtál. Egyes varázstárgyak könnyebbé vagy nehezebbé is tehetik a menekülést. És néhány szörny gyors, így levonást adnak a dobásodra. Ha elmenekültél, dobd el a szörnyet. Nem kapsz kincset. Általában nincs szívás… de olvasd el a kártyát. Néhány szörny még akkor is árt neked, ha már elmenekültél előle! Ha a szörny elkap szívás, a kártyán leírt módon. Ez változhat, egy tárgy elvesztésétől, egy vagy több szint elvesztésén át, egészen a halálig. Ha két játékos összedolgozik és így sem sikerül legyőzni a szörnye(ke)t, akkor mindkettőjüknek menekülni kell. Külön-külön dobnak. A szörny(ek) mindkettőjüket elkaphatja(ák). Ha több szörny elől futsz, akkor külön-külön kell dobnod mindegyikre, de a sorrendet te határozod meg, és mindegyiktől elszenveded a szívást amelyik csak elér. Dobd el a szörnye(ke)t.

Halál Ha meghalsz, akkor az összes cuccod elveszíted. A Kasztjaidat, Fajaidat, és a Szinted megtartod (és bármilyen Átkot ami halálodkor még hatott rád) - az új karakter éppen olyan lesz, mint a régi. Ha Félvér vagy Szuper Munchkin vagy akkor azokat is megtartod. Hullarablás: A kézben tartott lapjaidat tedd a játékban tartott lapjaid mellé. A legmagasabb szintű játékossal kezdve minden játékos választhat egy lapot… ha szintegyenlőség lenne, kockadobás dönt. Ha a hullád lapjai elfogytak, az kellemetlen. Ha mindenki kapott egy kártyát, a maradékot el kell dobni.

Halott karakterek semmilyen okból sem kaphatnak kártyát, még Alamizsnából sem, és szintet sem léphetnek. Az új karaktered akkor jelenik meg mikor a következő játékos megkezdi a körét, és segíthet másoknak a harcban… de nincsenek lapjaid. A következő körödben kezdj azzal, hogy húzz négy lapot mindegyik pakliból, arccal lefelé, és kijátszhatsz bármilyen faj, kaszt, vagy tárgy kártyát, akárcsak a játék elején. Ezután folytasd a köröd a hagyományos módon.

Kincs Ha legyőzöl egy szörnyet, vagy úgy, hogy megölöd, vagy kiiktatod egy kártya segítségével, akkor megkapod a kincsét. Minden szörnynek van egy kincs száma a kártya alján. Húzz annyi kincset. Ha egyedül ölted meg, akkor arccal lefelé húzd. Ha valaki más is segített, akkor arccal felfelé, hogy az egész társaság lássa a mit kaptál! A Kincs kártyák azonnal kijátszhatók amint megkaptad őket. A Tárgy kártyákat magad elé tudod tenni. A „Szintet lépsz” kártyákat azonnal ki lehet játszani. Egy „Szintet lépsz” kártyát bármikor bármilyen játékosra kijátszhatod.

Karakterértékek Tulajdonképpen minden karakter egy fegyverekből, páncélból és varázstárgyakból álló halmaz, három jellemzővel: szint, faj és kaszt. Például így is jellemezheted a karakteredet: „egy 8. szintű elf varázsló, a {Boots of Butt-Kicking} Seggberúgás Csizmájával, a {Staff of Napalm} Napalmbottal és a {Kneepads of Allure} Csábítás Térdvédőjével”. A karakter neme a tieddel egyezik meg. Szint: Annak a mércéje, hogy általában milyen kemény és talpraesett vagy. Amikor a szabályok vagy kártyák a Szintedre nagybetűvel hivatkoznak, akkor erre a számra gondolnak. Szintet lépsz mikor egy szörnyet megölsz, vagy ha egy kártya ezt mondja. Ezen kívül eladhatsz tárgyakat is hogy szinteket vásárolj érte (lásd Tárgyak). Elveszítesz egy szintet, ha egy kártya azt mondja. A szinted sosem mehet 1 alá. Viszont a harci erőd lehet negatív, ha eltalál egy Átok, Hátba szúrnak, vagy másfajta hátránytól szenvedsz. Faj: A karakterek lehetnek emberek, elfek, törpék, vagy félszerzetek. Ha nincs előtted faj kártya, akkor ember vagy. Az embereknek nincsenek különleges képességei. Minden más fajnak vannak különleges képességei (lásd a kártyákon). A faj képességeit kijátszáskor rögtön megkapod, és elveszíted, amint eldobod a lapot. Néhány faj képesség erősebbé válik azáltal, ha kártyákat dobsz el. Bármilyen kártyád eldobhatsz a kezedből, vagy a játékban lévők közül hogy erősíts egy különleges képességet. Egy faj kártyát bármikor el lehet dobni, még csata közben is: „Nem akarok többé elf lenni!” Mikor eldobsz egy faj kártyát, újra ember leszel. Nem tartozhatsz egynél több fajba, hacsak ki nem játszod a Félvér kártyát. Nem lehet játékban két megegyező faj kártyád. Kaszt: A karakterek lehetnek harcosok, varázslók, tolvajok és papok. Ha nincs előtted kaszt kártya, akkor nincs kasztod. Igen, tudom, ezt már elmondtuk. Minden kasztnak különböző képességei vannak, ezek a kártyán vannak feltűntetve. A kaszt képességeit kijátszáskor rögtön megkapod, és elveszíted, ha eldobod a lapot. Néhány kaszt képesség erősebbé válik azáltal, ha kártyákat dobsz el. Bármilyen kártyád eldobhatsz a kezedből, vagy a játékban lévők közül hogy erősíts egy különleges képességet. A kaszt kártyán megtalálod, hogy mikor lehet használni a különleges képességeket. Például egy tolvaj nem tud lopni, amíg ő vagy a célpont harcol, és amint feltűnik egy szörny, akkor a harc kezdetét is veszi!

Egy kaszt kártyát bármikor el lehet dobni, még csata közben is: „Nem akarok többé varázsló lenni!” Mikor eldobsz egy kaszt kártyát, újra kaszt nélküli leszel, amíg ki nem játszol egy másik kaszt kártyát. Nem tartozhatsz egynél több kasztba, hacsak ki nem játszod a Szuper Munchkin kártyát. Nem lehet játékban két megegyező kaszt kártyád.

Tárgyak Minden tárgy kártyának van egy neve, egy ereje, egy mérete, és egy aranyban kifejezett értéke. Egy kézben tartott tárgy kártya nem számít, amíg ki nem játszod; onnantól kezdve „cipeled”. Bármennyi kisméretű tárgyat cipelhetsz, de nagyméretűből csak egyetlen egyet. (Bármilyen tárgy, ami nincs nagynak jelölve, kicsinek számít.) Nagyméretű tárgyat nem tudsz egyszerűen eldobni, hogy másikat játszhass ki; el kell adnod, el kell cserélned, vagy el kell veszítened egy Átok vagy Szívás miatt, vagy fel kell áldoznod, hogy erősíts egy kaszt vagy faj képességet. Ha valami miatt egynél több nagyméretű tárgyad lehet (például a törpe faj) és elveszíted ezt a képességet, akkor vagy azonnal javítanod kell a gondot vagy egy kivételével mindegyiktől meg kell szabadulnod. Ha a te köröd van és nem vagy harcban, eladhatod a felesleges nagy tárgyaidat (hogyha vannak legalább 1,000 Arany összértékű tárgyaid). Különben oda kell adnod a legkisebb Szintű játékos(ok)nak aki képes cipelni azt! Ha bármilyen nagy tárgy még megmarad, dobd el. Mindenki képes tárgyat cipelni, de néhány tárgynak megkötései vannak: például az {Mace of Sharpness} Élezett Buzogányt csak egy Pap használhatja. A bónuszait csak az kapja meg, aki éppen Pap. Hasonlóképpen csak egy fejfedőt, egy páncélt, egy lábelit, és két „egykezes” (vagy egy „kétkezes”) tárgyat használhatsz... hacsak nincs olyan kártyád, amivel figyelmen kívül hagyhatók ezeket a megkötések. Például ha két fejfedő kártyád van, csak az egyik segíthet téged. Érdemes jelölnöd azokat a tárgyakat, amik nem segítenek neked, vagy extrák és nem hordod őket, azáltal hogy oldalra fordítod a kártyát. NEM változtathatod meg a cipelt és viselt tárgyaidat harc vagy menekülés közben. Nem dobhatsz el tárgy kártyákat „csak úgy”. Eladhatsz tárgyakat szintért, vagy odaadhatod egy másik játékosnak, aki szeretné. El is dobhatod, hogy erősíts egyes kaszt vagy faj képességeket. És egy Átok is rákényszeríthet, hogy szabadulj meg valamitől! Csere: tárgy kártyákat (más kártyákat nem) cserélhetsz más játékosokkal. Csak az asztalon lévő tárgyakból cserélhetsz – a kezedből nem. Bármikor cserélhetsz kivéve, ha harcban vagy – ami azt illeti a legjobb akkor cserélni, amikor nem a te köröd van. Minden tárgy, amit kaptál, a játékba kell hogy kerüljön; nem adhatod el amíg nem a te köröd jön. A tárgyakat csere nélkül is át lehet adni, hogy megvesztegess más játékosokat – „Neked adom a Lángoló Páncélomat, ha nem segítesz Bobnak legyőzni azt a sárkányt!”. Megmutathatod a többieknek kézben tartott lapjaidat. Mintha meg tudnánk akadályozni. Tárgyak eladása Szintekért: A saját körödben legalább 1,000 arany értékű tárgyat eldobhatsz, és ekkor azonnal szintet lépsz. Ha (például) 1,100 arany értékű tárgyat dobsz el, attól még nem változik semmi. De ha sikerül 2,000 értékűt összehozni, akkor egyszerre két szintet is léphetsz, és így tovább. A kezedben lévő és az általad cipelt tárgyakat egyaránt el lehet adni. Nem adhatsz el tárgyakat hogy a 10. Szinte lépj.

Mikor játsszuk ki a lapokat Egy gyors hivatkozási kézikönyv…

Szörnyek Ha arccal felfelé húzták „Az ajtó berúgása” fázisban, akkor rögtön arra támad aki húzta. Ha más módon szerezted meg akkor a kezedbe kerül és a „Bajkeresés” fázis alatt játszhatod ki, vagy egy másik játékosra a Császkáló Szörny kártyával. Minden szörny egy szörnynek számít, még akkor is, ha a kártyán a neve többes számban szerepel.

Ha egy Átok egynél több tárgyra is hat, az áldozat dönti el, hogy melyik tárgy veszik el vagy lesz Átkozott. Ha egy Átok olyasmire fejti ki hatását, amivel nem rendelkezel, akkor hagyd figyelmen kívül. Például, ha „Elveszted a Páncélod” lapot húzol, és nincs páncélod, semmi sem történik, dobd el a lapot. Lesz majd alkalom mikor segítségedre lesz, ha magadra játszol ki Átkot vagy Szörnyet, vagy „segítesz” egy másik játékosnak hogy elköltse kincseit. Ez nagyon munchkinos. Csináld.

Kasztok és Fajok Néhány szörny élőhalottként van megjelölve. Bármilyen élőhalott szörnyet kijátszhatsz a kezedből, hogy harcban segítsen egy másik élőhalottat, anélkül hogy a Császkáló Szörny kártyád használnád. Ha van olyan kártyád, ami segítségével egy szörnyet élőhalottá teszel, akkor azzal együtt kijátszhatsz egy nem-élőhalott lényt is, ezt a szabályt alkalmazva.

Szörnytápolók Bizonyos kártyák, úgynevezett szörnytápolók, emelik vagy csökkentik egyes szörnyek harci erejét. (Igen, lehet negatív tápolás.) Szörnytápolókat bármely játékos kijátszhat bármelyik harcban. Egy önálló szörnyön lévő összes tápló összeadódik. Ha több szörny vesz részt a harcban, akkor a játékos aki a tápolót kijátszotta, dönti el hogy melyik szörnyre hat. Kivétel: Bármi ami tápol egy szörnyet, erősíti annak Társát is… ha Ősi, Dühös, és Társ lett kijátszva egy önálló szörnyön, bármilyen sorrendben, akkor egy Ősi Dühös szörnnyel és az ő Ősi Dühös Társával nézel szembe. Sok szerencsét…

Tárgyak - Kijátszásuk Bármely tárgy kártya kijátszható amint megkaptad, vagy bármikor a saját körödben, kivéve harc közben (hacsak a kártya másképp nem mondja).

Tárgyak - Használatuk Bármely egyszer használatos kártya kijátszható harc közben, akár a kezedben akár az asztalon van. (Némely egyszer használatos tárgy, mint például a Kívánság Gyűrű, a harcon kívül is kijátszható.) Más tárgyak miután kijátszottad őket, előtted maradnak az asztalon. Azokat a Tárgyakat is magad előtt tarthatod, melyeket éppen nem tudsz használni (kasztod vagy fajod miatt, vagy mert használsz már egy olyan típusú tárgyat). Ezeket a tárgyakat fordíts oldalra. Ezeket a tárgyakat „cipeled” de nem „használod”. Kivétel: Egyszerre csak egy nagyméretű tárgyad lehet a játékban, amíg egy kaszt vagy más kártya nem enged többet használatát.

Más Kincsek Más kincs kártyák (mint a Lépj egy Szintet kártyák) speciálisak. Ezeket bármikor kijátszhatod, hacsak a kártya mást nem mond. Kövesd a kártya utasításait, majd dobd el, hacsak nem ad folyamatos bónuszt, mint egy tárgy.

Átkok Ha arccal felfelé húzták „Az ajtó berúgása” fázisban, akkor rögtön arra hat aki húzta. Ha arccal lefelé húzták vagy más módon jutottak valakihez, akkor az Átok kártyákat BÁRMELYIK játékosra BÁRMIKOR ki lehet játszani. Bármikor, hallod? Nagyszerű móka lecsökkenteni valaki képességeit mikor már azt hiszi legyőzte a szörnyet. Általában az Átkok rögtön kifejtik hatásukat áldozatukra, majd eldobják őket. Azonban némely Átok a játék folyamán később ad hátrányt vagy folyamatos hatása van. Tartsd meg ezeket a kártyákat amíg meg nem szabadulsz az Átoktól vagy a hátrány nem érvényesül. Ha valaki kijátszik egy „következő harcodnál” Átkot rád amíg harcolsz, akkor az már abban a harcban is számít! (Azokat az Átok kártyákat, amiket emlékeztetőnek hagytál meg, nem lehet eldobni, hogy erősítsenek kaszt vagy faj képességeket. Szép próbálkozás!)

Ezek a kártyák kijátszhatók amint megkaptad, vagy bármikor a saját körödben. Ez ugyanúgy igaz a Szuper Munchkinra és Félvérre is, de rendelkezned kell egy kaszttal, hogy kijátszhasd a Szuper Munchkin-t vagy fajjal, hogy kijátszhasd a Félvér-t.

Gyorsabb Játék Szabályok Gyorsabb játékért hozzáadhatsz egy „0. fázist”, aminek Hallgatózás az Ajtónál a neve. A köröd elején húzz egy Ajtó kártyát arccal lefelé, melyet vagy kijátszol vagy nem. Ezután rendezd el a kártyákat és Rúgd Be az Ajtót a megszokott módon. Ha Kifosztod a Szobát, húzz arccal lefelé Kincset, nem pedig Ajtó kártyát. A győzelmen való osztozkodást is engedheted – ha egy játékos olyan harcban éri el a 10. Szintet ahol segítséget kapott, akkor a segítő is megnyeri a játékot, akárhányas Szintű is volt.

– Ez a készlet két speciális kártyatípust hangsúlyoz ki: • Csatlósok (láthattál már párat, de itt több van) • Hátasok (egy teljesen új kártya típus!) Arra tervezték, hogy az eredeti Munchkin-nal és (valószínűleg) egy vagy több korábbi kiegészítőjével együtt lehessen használni. Ha nem használsz semmilyen más kiegészítőt, szörnyű sok Csatlóst és Hátast fogsz látni. De ez nem rossz dolog, mert ők mind nagyon, nagyon munchkinosak.

CSATLÓSOK A {hireling} Csatlósok, {sidekick} Társak (Star Munchkin-ból és Super Munchkin-ból), {mook} Lúzerek (Munchkin-Fu-ból), és {minion} Talpnyalók (Munchkin Bites!-ból) minden tekintetben megegyeznek ezen szabályok szempontjából. A csatlósok egyes készletekben az Ajtó pakliban, máshol a Kincs pakliban találhatók. (Ebben a készletben az Ajtóban.) Egy Csatlóst bármikor kijátszhatsz, még harcban is, de egyszerre csak egy Csatlósod lehet játékban. Ha arccal felfelé húzol egy Csatlóst, akkor a kezedbe kerül, ha nem tudod (vagy nem akarod) játékba hozni. Bármikor eldobhatsz egy Csatlóst. Egy Csatlós nem tárgy, hacsak nem szerepel rajta érték. Csak az arany értékkel rendelkező Csatlósokat lehet beváltani. Egy Csatlós feláldozhatja magát érted. Ha elveszítesz egy harcot, ahelyett, hogy menekülést dobnál, eldobhatsz egy Csatlóst az összes általa cipelt tárggyal együtt. Az összes szörny elől automatikusan elmenekülsz még akkor is, ha a szörny kártya szövege szerint a menekülés lehetetlen. Ha valaki segített téged a harcban, TE döntöd el, hogy ő is automatikusan megmenekül-e veled, vagy pedig dobnia kell a menekülésre. Némely Csatlósok extra kezet ad neked, esetleg cipelhetnek még egy nagyméretű vagy összetett tárgyat. Ilyenkor a Csatlósnak nincsenek tárgyai … csupán a te képességeidet növeli. Ha valami történik a Csatlósoddal, a tárgyaidra az nincs hatással. Másféle Csatlósok, például az Elf Csatlós ebből a készletből, maguk is cipelhetnek és használhatnak egy tárgyat, esetenként egy Csatlós olyan tárgyat is használhat, amilyet te magad nem lennél

képes. A Csatlósnál lévő tárgyak a te tárgyaid számát gyarapítják, és a Csapdák, Átkok, és a Szívás úgy hatnak rájuk, mintha te cipelnéd őket. • Ha a Csatlósod feláldozza magát, hogy megmentsen téged, minden tárgy, amit cipelt elveszik. • Ha a Csatlósodat megölik, te magad kifosztod a testet és megtartod a tárgyakat. • Ha egy Csapda/Átok, vagy Szívás ragadja el a Csatlósodat, vagy megváltozik a hűsége, a tárgyak is vele mennek!

Szörnytápolók a Csatlósokon Bármilyen szörnytápolót kijátszhatsz egy Csatlósra. Tedd a tápolót a Csatlós lapja mögé és fölé … így, például a csatlósodból lehet Ősi. Ugyanakkor ezek a tápolók nem érnek annyit a Csatlósokon. Egy +5 módosító kártya a csatlóson +1 szintet ér a harcban. Egy +10 pedig +2 szintet ér. Negatív tápolást csak akkor kaphatnak Csatlósok, ha már van rajtuk pozitív tápolás. Ebben az esetben a negatív módosítók ugyanakkora pozitív módosítót ellensúlyoznak. Tehát ha egy rivális Ősivé (+2 bónusz) teszi a csatlósát, te bármikor (még harcban is) kijátszhatsz rá Bébit, ezáltal Bébi Ősi Csatlós válik belőle csupán +1 bónusszal.

Csatlósok és Szörny Bónuszok Ha (például) egy Törpe Csatlósod van, és olyan szörnnyel állsz szembe, ami törpék ellen bónuszt kap, akkor a szörny megkapja ellened is a bónuszt, hacsak nem dobod el a Csatlóst. A szörny, amely levonást kap Törpék ellen, az levonást kap bármely Törpe Csatlóssal rendelkező munchkinnal szemben is. Ugyanez igaz bármely szörnyre, amelyik bónuszt vagy levonást kap valamilyen faj, kaszt vagy nem ellen. Szívás nem hat Csatlósokra hacsak kifejezetten nem említik. Amikor azt kell megállapítanod, hogy mit művel egy szörny veled, hagyd figyelmen kívül a Csatlósod faját, kasztját vagy nemét.

Csatlósok és a Nem Nem, még csak NE is gondolj arra. Egy csatlós neme nem számít, kivétel a szörnyek reakcióinál (fentebb) vagy ha olyan tárgyat akarsz neki adni, melyet csak férfiak vagy csak nők használhatnak. Ilyenkor a Csatlós olyan nemű, amilyen a kártyán fel van tűntetve. Elég nyilvánvalónak kell lennie, még munchkin játékosoknak is, melyek a férfiak, melyek a nők, és melyek, amiknek egyáltalán nincs nemük. A Robotoknak nincs nemük, még akkor sem, ha a kártya szövege úgy említi. Ralph a Csoda Kutya kan volt, de elvittük őt az állatorvoshoz. Ha bármikor meg akarod változtatni egy Csatlós nemét, szükséged lesz a Nem Váltás Italára.

Csatlósok és Csalás Egy Csalás! kártyával szerezhetsz magadnak egy extra Csatlóst, vagy elérheted, hogy egy Csatlós olyan tárgyat cipelhessen, amit alapesetben nem tudna (De miért nem magadon használod a kártyát?). Nincs az a mennyei vagy földi hatalom, ami elérhetné, hogy a TESCO Gazdaságos Csatlós cipelhessen bármit.

HÁTASOK Egy Muchnkin szívének (mostantól) kedves az ő hatalmas Hátasa. Természetesen azért, mert bónuszt ad. A Hátasok az Ajtó pakliban találhatók. Egy játékosnak sem lehet egynél több Hátasa, hacsak nem használ Csalás! kártyát. A Hátasok tárgyak, így a tárgyakra vonatkozó szabályok érvényesek rájuk. Bármi, ami hatással van egy tárgyra az hatással lehet egy Hátasra is.

A Hátasok önmagukat cipelik. Egy Hátas „nagyméretű”, de nem növeli az általad cipelhető nagy tárgyak számát (ami azt illeti, némelyeknél előfordulhat, hogy több nagy tárgyat cipelhetsz velük). A „nagy” jelölés a Hátasokon azt jelzi hogy mely Csapdák és Átkok hatnak rájuk, és megakadályozza a Tolvajokat hogy zsebre vágják őket és elsétáljanak. Van néhány tárgy mely kifejezetten Hátasokat erősít. A Hátasok nem használhatnak tárgyakat, hacsak a Tárgy kártya kifejezetten nem írja, és a „tárgy erősítők” nincsenek hatással a Hátas-erősítő tárgyakra. Ha egy Hátas bónuszt vagy levonást ad Menekülésre, akkor a lovasa módosítója helyett az érvényesül. Egy Elf általában bónuszt kap a Menekülésre, ám ha egy Teknősön lovagol, akkor levonása lesz! Ha a Hátasod levonást ad a Meneküléshez, eldobhatod a Hátast még mielőtt dobnál a kockával. Nem kapsz levonást, viszont a kártya az eldobott kupacba kerül.

A Hátasok, mint Szörnyek A játékos aki arccal felfelé húz Hátast dönthet úgy hogy szörnyként kezeli. Ebben az esetben a szintje a lap tetején látható bonusz kétszerese, és a legyőzésért egy Kincs és egy szint jár. A Szörnytápolók is kijátszhatók a Hátasokra melyek szörnyként harcolnak, és azok a hagyományos módon érvényesülnek. A szörnyként megtámadott Hátasok esetében a Szívás mindig ugyanaz, hogy „Veszítesz egy szintet.”

Új Kártya Típus - Kazamaták A Kazamata kártyák dupla-méretűek, egyrészt így jobban elfér rajta a kép és szöveg, másrészt BIZTOS nem kevered bele más paklikba. Míg egy Kazamata kártya játékban van, az MINDEN játékosra érvényes, hacsak a Portál amely oda küldött másképp nem rendelkezik (lsd. alább Portáloknál). Bizonyos kazamaták, szintlépésre jogosítanak fel belépéskor, elhagyáskor vagy bizonyos dolgok megtételekor. Ezekkel a szint emelkedésekkel nem lehet elérni a győztes szintet, hacsak a kártya másképp nem mondja. Mikor egy Kazamata lapot eldobnak, kövesd az utasításokat a visszamaradó hatások kapcsán, pl. extra kártyák eldobása stb. Igen, egyszerre több Kazamatában is lehetsz egy időben. Minden arccal felfelé lévő Kazamata kártya játékban van. Az eldobott Kazamatákat a húzó pakli mellé helyezzül el arccal lefelé. Ellentétes Kazamaták: Abban az esetben, ha két Kazamata kártya ellentétben áll egymással, az lesz érvényben, amelyiket legutóbb játszottuk ki. Speciális „Perem Helyzet”: Amikor elhagysz egy Kazamatát és belépsz egy másikba, sosincs olyan, hogy egyikben sem vagy. Ez azt jelenti, hogy ha valamilyen különleges képességre feljogosít mindkét Kazamata, de az alap Munchkin nem, akkor nem veszíted el azt mikor egyik Kazamatából a másikba lépsz át. Példa: Egy Harcos a {Dungeon of Unexpected Epicness} Váratlan Hősiesség Kazamatájában két nagy tárgyat hordhat. Általában, ha kilép ebből a Kazamatából, akkor az egyiket el kell dobnia. De a {Dungeon of Cinematic Encumbrance Limits} Filmszerű Teherbírás Határok Kazamata is megenged egy extra Nagy tárgyat, tehát ha lecseréli a Váratlan Hősiességet, a Harcos megtarthatja az extra Nagy tárgyat, nem kell „közben” eldobnia. (Ha most úgy gondolod, nem szükséges ilyen fura esetekre szabályt alkotni előre, akkor biztos most játszod először a Munchkin-t) Alternatív Kazamata szabály: Ha nagyon ragaszkodsz egy adott Kazamatához, játsz vele és hagyd ki az összes Portál kártyát … vagy alkoss egy házi-szabályt, hogy a Portál kártyáktól függetlenül az „alap kazamatát“ nem lehet eltávolítani.

A Kazamaták Előkészítése A Kazamata kártyák a saját paklijukból származnak. Kezd a játékot egy arccal felfelé lévő Kazamata kártyával. Ebben a Kazamatában vagy. Hogy kiválaszd: (1) Válassz egyet véletlenszerűen, vagy (2) Az a játékos válassza a kezdő Kazamatát, aki a legutóbbi játékot nyerte, vagy (3) Az a játékos válassza a kezdő Kazamatát, aki a legutóbbi játékot elvesztette, vagy (4) Állapodjatok meg az egyikben, ami mindenkinek tetszik. Mindamellett hogy kiválasztottátok az első Kazamatát, valószínű, hogy majd változik. Keverd meg a többi Kazamatát és tedd a paklit arccal lefelé, készen arra a pillanatra mikor a munchkin keresztülbotlik egy Portálon…

Kazamata Váltás Portál Nélkül Bármikor a saját körödben eldobhatsz négy kártyát a kezedből és „felfedezel egy kijáratot”. Húzz egy új Kazamatát. Ekkor lehetőséged van arra, hogy a már létező Kazamatát eldobd, de ez nem kötelező.

Valamint, Úgy Hisszük A 7 egy Szép Szám. Ez a készlet helyettesíti a Munchkin Blender és More Good Cards, melyek az eredeti Munchkin 7-ben voltak. Nem akartuk újra nyomtatni a More Good Cards, mert csak 56 kártya volt és a legtöbbjük a Munchkin Blender másolata volt*. Nem akartuk újra használni a Blender nevet, mivel ez az új készlet – közkívánatra – a klasszikus Munchkin kártyák barna hátoldalát használja a Rikoltó Lila Kártyák helyett. És nem akartuk megenni a zöldségeket, mert a zöldségeknek rossz ízük van. Reméljük teljesen össze vagy már zavarodva, mert mi is… de azt gondoltuk kicsit KEVÉSBÉ lesz zavaró egy új Munchkin 7-et kiadni, mint ezt a kiegészítőt elnevezni Munchkin 8-nak, és nem fognak frusztrált emberek életünk végéig írogatni nekünk hogy „Miért nem kap a mi boltunk Munchkin 7-et?” *És mi van azokkal a kártyákkal amik NEM a Munchkin Blender-ból vannak? A Munchkin Monster Enhancers vannak, ami egy kiegészítő csomag és bárhol megvásárolható ahol ez a készlet is.

Pakli Építés Új Kártya Típus - Portál A Portálok Ajtók… nagyon speciális Ajtók. Ebben a készletben minden Ajtó kártya Portál. Amikor egy Portál lapot húzol arccal felfelé, azonnal kövesd az utasításait. Beléphetsz vele egy új Kazamatába, amellett vagy a helyett, hogy a régit elhagynád… igen, egyszerre több Kazamatában is találhatod magad. Miután követted a Portál utasításait, húzz egy másik Ajtó lapot arccal felfelé. Mikor egy Portált arccal LEFELÉ húzol, akkor választhatsz: (1) Fordítsd fel azonnal és kövesd az utasításait. Miután követted az utasításokat, húzz egy másik Ajtó kártyát arccal LEFELÉ. (2) Vedd a kezedbe. Később is kijátszhatod, de csak ha (a) te körödben, (b) nem vagy harcban, és (c) abban a körben még nem játszottál ki Portált. Mikor kijátszod, kövesd az utasításait és azonnal húzz egy Ajtó kártyát arccal LEFELÉ. Emlékeztető: Amikor kijátszol egy Portált mindig húzz egy Ajtó kártyát a helyére. Ha az eredeti Portált arccal felfelé húzták, a helyettesítő Ajtónak is arccal felfelé kell lennie. Ha az eredeti Portál arccal lefelé volt, akkor a helyettesítés is az lesz.

A Portálok Előkészítése Ebben a készletben 16 Portál van – kettő mind a nyolc fajtából. Ha Munchkin-nal játszol kiegészítők nélkül, akkor csak 8 Portál használatát javasoljuk - egyet minden fajtából. Különben Kazamatát váltasz, ahányszor csak valaki pislant. (De természetesen, ha akarod, használhatod az összes Portált. Ne felejts el sokat pislogni.) Ha egy vagy több kiegészítővel játszol, akkor mindenképp használd az összes Portált! Ha olyan sok kiegészítőd van, hogy a 16 portál elveszne az Ajtó kártyák között, javasoljuk, hogy keverd össze az összes Ajtó kártyát, vedd el kb. a felső 150-et, és keverd bele a Portálokat a kupacba. Ne felejtsd el kivenni őket a játék után. Igen, vehetsz több {Demented Dungeons} Tébolyult Kazamaták készletet, azonban inkább szánjuk azt a pénzt valami újra pl. egy másik fajta Munchkin készletre, vagy egy pizzára.

Ezt a kártya készletet arra szántuk, hogy kettő vagy több Munchkin készlettel kombinálva a Sci-Fi, Kung Fu, Űr kalóz kazamata-kutató kalandjaitok sokkal cukibbak … ööö gördülékenyebbek legyenek. Ez nem egy önálló játék.

A Munchkin 7 – Csalj Két Kézzel bármilyen kombinációban használható a többi Munchkin játékkal. Bár, eredeti szándékaink szerint (legalább) két készlettel együtt használható, amelyekben fajok és kasztok vannak. Ha egy önálló játékhoz keverjük, az új kártyák túl erősek lesznek a régiekhez képest. Csak ritka érdekességnek szántuk őket, nem folyton játékban lévő lapoknak. Javaslat: a Kincs kártyák közül mindet, de a CSKK Ajtó kártyáknak csak egy részét használjátok, ha kevesebb számú lappal rendelkeztek. Bármely önálló készlet (pl. csak Munchkin) esetén: csak a Csalj Két Kézzel Ajtó kártyáinak 1/3-át használd. Bármely önálló készletnél, ha van legalább egy kiegészítő: csak a CSKK Ajtó kártyák felét használd. Bármely két készlet esetén: használd a CSKK Ajtó kártyák kb. 2/3-át. Ha legalább két készleted van legalább egy kiegészítővel, vagy három, vagy annál több készleted van: Dobd bele az összes CSKK Ajtó kártyát! Külön megjegyzés: Ha a készlet kizárólag a Munchkin Fu és a Csalj Két Kézzel keveréke, vegyél ki hat vagy több 1. Szintű szörnyet a CSKK-ból, hogy ne legyen túl könnyű helyzetben a Jakuza. Ha olyan készleteket használtok, amiben nincsenek fajok, vegyétek ki a Régi Kiadás, Félvér, 1/3 Vér és Kiméra lapokat. Ha olyan készleteket használtok, amiben nincsenek kasztok, vegyétek ki a Régi Kiadás, Szuper Munchkin, Ultra Munchkin, és Hiper Szuper Munchkin lapokat.

Milyen egy Óriási Nagy Pakli! Ha rendelkezel minden Munchkin készlettel, vagyis a legtöbbel, akkor a kártyáid halma már túl magas LESZ. Ilyenkor három dolgot tehetsz: (1) Felezd meg mindegyik paklit és tedd az asztal mindkét oldalára, és hagyd, hogy a játékosok onnan húzzanak, ahonnan nekik kényelmes. (2) Felezd meg mindegyik paklit és az egyik felet rakd félre; valószínűleg úgysem juttok el addig, hogy szükség legyen rá, de ha mégis, hozd játékba a másik felet is. (3) Tartsd egyben mindegyik készletet, így lesz egy pakli a Munchkin Ajtóknak, egy másik a Star Munchkin Állomásoknak, és így tovább. Engedd, hogy a játékosok maguk döntsék el, hogy honnan húznak. Ez gyorsabbá, de kevésbé különössé teszi a játékot.

Lapok és szabályok Bármely készletben bármely kártya vagy szabály amely a Csalás!–ra vonatkozik lefedi, a Csalj Két Kézzel és {Cheat Like There's No Tomorrow} Csalj Ahogy Csak Tudsz játékokat is. Bármely készletben bármely kártya vagy szabály, amely a Császkáló Szörnyek–re vonatkozik, lefedi a {Dogpile} Kicsi a Rakás és {Monster Mash} Szörny Keverék lapokat is. Minden követelményt, amely a Félvérre vonatkozik, azt alkalmazni kell az 1/3-Vérre és a Kimérára is. Legalább egy fajjal rendelkezned kell ahhoz, hogy kijátszd ezeket a lapokat, és ha elveszted az összes fajodat, akkor elveszted a több-fajt adó lapokat is. Ezek közül egyszerre csak egy ilyen lapod lehet játékban. Ha ezen lapok közül egy már játékban van, szabadon eldobhatod és helyette kijátszhat egyet kézből, vagy azt amelyiket épp most húztad. Hasonlóan, minden követelményt, ami a Szuper Munchkin használatára vonatkozik, azt alkalmazni kell az Ultra Munchkinra és Hiper Szuper Munchkinra is. Legalább egy kaszttal rendelkezned kell ahhoz, hogy kijátszd ezeket a lapokat, és ha elveszted az összes kasztodat, akkor elveszted a több-kasztot adó lapokat is. Ezek közül egyszerre csak egy ilyen lapod lehet játékban. Ha ezen lapok közül egy már játékban van, szabadon eldobhatod és helyette kijátszhat egyet kézből, vagy azt amelyiket épp most húztad. Ha valami történik a játékban lévő több-fajt vagy több-kasztot adó kártyáddal, és van belőle egy másik a kezedben, akkor azt azonnal játékba hozhatod, és így nem kell eldobnod a faj vagy kaszt kártyáidat, mert az új lap helyettesíti az előzőt. Mindig tartsd észben: Nem számít, hogy milyen levonást is kapsz, egy szörnyért járó Szint és Kincsek száma, és a karakterek Szintje, sosem mehet 1 alá. (A Harci erő természetesen mehet 1 alá.)

Tápolók tápja A “Tápolók tápja” egy új kártyatípus. Csak a szörnyekre kijátszott tápoló lapokra játszhatók ki. Például: Nem foghatsz egy hagyományos szörnyet és játszod ki rá a Hihetetlenül-t. Nincs rajta semmi, amit hihetetlenné tehetnél. Ám ha ő már (például) Óriási Nagy, akkor Hihetetlenül Óriási Naggyá teheted! A Munchkin Fu-ban a Tánc stílus nem tud eltávolítani tápos tápoló lapot, de képes eltávolítani a tápolók tápja lapot ami tápolja a szörnytápot. Mondd ezt ki gyorsan háromszor. Hogy elkerüld a vitákat: a Tápolók tápja nem használható arra, hogy felerősítse a Lúzereket vagy Szerzeteseket (vagy bármely más karaktert, amely profitálhat a szörny erősítőkből).

Probléma Más Szabályokkal Habár minden Munchkin készlet kompatibilis, nem mind használ azonos kártya típusokat. Ez a rész azokat a dolgokat mutatja be, melyeket tudnod kell, mikor készleteket kombinálsz.

Átkok és Csapdák Szabályok szempontjából az Átkok és Csapdák megegyeznek, és bármilyen kártya vagy képesség, ami hatással van az egyikre az hatással van a másikra is. Például a Kívánság Gyűrű eltűntethet egy Átkot vagy Csapdát, nem számít, hogy mi van a Kívánság Gyűrű kártyán feltűntetve.

Csatlósok. Társak. Lúzerek. és Talpnyalók Ezek a kártyák mind a „Csatlós” kártyatípusba tartoznak. Egyszerre csak egy ilyen kártyád lehet játékban, bárhogy is hívják az adott kártyát, hacsak nincs olyan kártyád vagy képességed, ami engedélyezi, hogy többet is játékba hozz. Kövess minden szabályt, ami a kártyán található. Például a többi csatlós kártyával ellentétben a Lúzerekre a Munchkin Fu-ból kijátszhatsz szörnytápoló lapokat is.

Bármely Csatlós típusú kártyádat eldobhatod, hogy automatikusan elmenekülhess a harcban egy szörny elől, hacsak egyetlen olyan készlet sincs a játékban, ami ezt a szabályt engedné.

Stílus, {Trainings} Kiképzés, és Erő Ezek mind különbözőek. Egy karakter rendelkezhet egy Stílussal (a Munchkin Fu-ból) és egy Kiképzéssel (a Munchkin Impossible-ből). És rendelkezhet Erővel (a Munchkin Bites!-ból, Szuper Munchkin-ból, és Munchkin Zombik-ból) is melyek összes Szintje kisebb vagy egyenlő a saját Szintjével.

Hátasok, Járművek és Hajók A Hátasok (a Munchkin-ból és A Jó, a Rossz, és a Munchkinból) és Járművek (a Munchkin Impossible-ből) megegyeznek, és bármi, ami hatással van az egyikre az hatással van a másikra is. (a Járművek Nagy tárgynak számítanak egy CSKK játékban). A Hajók (a Munchkin Booty-ból és Star Munchkin: Űrhajókból) különböznek a Hátasoktól és Járművektől, és külön készlet van a tápolásukra. Emlékeztető: A Hátasok, Járművek és Hajók által kapott Menekülés bónuszok vagy levonások felülírnak bármilyen bónuszt vagy levonást, amit Tárgyak, Faj, Kaszt… stb. ad. Ha van egy Hajód és van egy Hátasod vagy Járműved is, akkor a Hajó bónusza vagy levonása (ha van) elsőbbséget élvez.

Mutánsok és Britek Kérlek, ezen ne viccelődjetek! Van egy Mutáns Faj a Star Munchkin-ban és van egy Mutáns Kaszt a Szuper Munchkin-ban. A szörnyek túl buták ahhoz, hogy meg tudják mondani a különbséget (és legyünk őszinték a Mutánsok nagyon hasonlítanak egymásra… és nem is hasonlítanak semmi másra). Bárki bármelyik Mutáns kártyával használhatja az összes olyan tárgyat, melyet csak Mutánsok használhatnak. Lehet Brit Hűséged a Munchkin Impossible-ben és Brit Akcentusod a Munchkin Booty-ban. Akárcsak a Mutánsok esetében, a szörnyek nem túl eszesek ahhoz, hogy megkülönböztessenek egy Britet (vagy legalábbis hűséges hozzájuk) azoktól akik csak Brit akcentussal beszélnek. A Brit lojalisták és Brit akcentusú kalózok használhatnak bármilyen Tárgyat melyet csak Britek használhatnak. Arr!

Készlet specifikus Szabályok Bármely szabályt, ami egy szörny nevére vagy jellemzőire hivatkozik, alkalmazni kell, bármilyen készletből is származik a szörny. Például, ha kombinálod a Munchkin Bites!–ot és A Jó, a Rossz, és a Munchkin–t, akkor Bat Masterson-ra vonatkozik a Bites! Denevér szabálya. Ha a Munchkin Zombikat kevered más készletekhez, akkor bármely készletből származó Élőhalott szörnyek is csatlakozhatnak a hordához – upsz! Hasonlóképpen A Jó, a Rossz, és a Munchkin-ból származó Indián extra harci bónuszt kap bármilyen Tárgy után aminek a nevében Íj szerepel, és nem csak azok után amik abban a készletben szerepelnek. Más különleges szabályok: • Munchkin Fu és Munchkin Bites! démonok +5-öt kapnak Munchkin Papok ellen. A Papok azonban használhatják az Élőholtak Elűzése képességüket minden Gaki ellen. • Bármilyen kártya, aminek Kés vagy Tőr szerepel a nevében az Késnek számít a Munchkin Impossible kártyák szempontjából. Bármilyen kártya, aminek Pisztoly szerepel a nevében az nyilvánvalóan tűzfegyvert (mint a Nagy Fekete .45 a Munchkin Fu-ból) jelent. Bármilyen kártya, aminek a nevében Kocsi szó szerepel az Járműnek minősül. • Furcsaság: A Gáz Maszk (a Munchkin Impossible-ből) automatikusan legyőzi a Gáz Óriást (a Star Munchkin-ból)! • A Hatalmas Cthulhu a Star Munchkin-ból és a Hatalmas Cthulhu a Munchkin Cthulhu-ból ugyanaz a szörny. Mégis

különböző képességeik vannak. És mindketten feltűnhetnek ugyanabban a harcban. Ne töprengj rajta sokat, ha épelméjű akarsz maradni. (a Hatalmas Cthulhoo, A {The Unspeakable Vault} Kimondhatatlan Kriptából is ugyanaz a szörny, borzalmas akcentussal.)

Hős Munchkin A Hős Munchkin honlapja www.worldofmunchkin.com/epic. Ha nem használod a Hős Munchkin szabályokat, vedd ki az Ifjú Eposzi kártyákat a Csalj Két Kézzel pakliból, vagy ne felejts el újakat húzni mikor ezek a lapok feltűnnek.

A körödben, MIELŐTT berúgod az ajtót, feláldozhatsz egy szintet hogy egy 10 oldalú Munchkin Kockával dobj. Ha első szintű vagy (Kiborgoknál 2. szintű), akkor ezt nem tudod megtenni. Használhatsz Cinkelt Kocka kártyát hogy befolyásold az eredményt. Az ellenfeleid is használhatnak Újracinkelt Kocka kártyát hogy befolyásolják az eredményt. De mikor a 10 oldalú Munchkin Kockával dobsz csak egy Cinkelt vagy Újracinkelt kártya használható rá, így az befolyásolja a dobást aki a leghamarabb játszotta ki valamelyik lapot. Bárhányszor újradobhatod a Munchkin Kockát, amíg van feláldozható szinted, vagy nem dobsz 9-et a kockával. 1 Húzz egy Kincset arccal felfelé, vagy vedd fel a legfelső eldobott Kincset. 2 Húzz egy Ajtót arccal lefelé, vagy vedd fel a legfelső eldobott Ajtót. 3 Húzz egy Ajtót és egy Kincset arccal felfelé. Ha Átkot húzol, az hat rád. 4 Vedd fel a kezedbe a legfelső kártyát az eldobott Ajtó és Kincs kupacokból. 5 Változtasd meg a nemed - a következő harcban -5 büntetésed van – és kapsz KÉT szintet. Ezzel nem nyerheted meg a játékot. 6 Cseréld ki a kezedben lévő lapokat egy másik játékoséval. (legalább egy kártyával kell rendelkezned) 7 Ha játékban van egy Kaszt kártyád, akkor kicserélheted bármelyik Kaszt kártyára, ami játékban van. Vagy ha játékban van egy Stílus kártyád, akkor kicserélheted bármelyik Stílus kártyára, ami játékban van. (Ha annak, akivel cseréltél több Kasztja vagy Stílusa volt és most két egyforma lett, akkor az egyiket el kell dobnia.) Ha nincs Kasztod vagy Stílusod, dobj újra. 8 Ha játékban van egy Faj kártyád, akkor kicserélheted bármelyik Faj kártyára, ami játékban van. Vagy ha játékban van egy Erő kártyád, akkor kicserélheted bármelyik Erő kártyára, ami játékban van. (Ha annak, akivel cseréltél több Faja vagy Erő volt és most két egyforma lett, akkor az egyiket el kell dobnia.) Ha nincs Fajod vagy Erőd, dobj újra. 9 Lopj egy szintet egy másik játékostól. Ebben a körben nem dobhatsz még egyszer. Válassz egy eredményt a fenti listából. Senki sem változtathat rajta.

A Munchkin Újratöltve! Faj és Kaszt Erősítőket (és pár egyéb lapot) ad a Munchkin játékhoz. Három típusú kártya van, és a három minden típusból: a Sötét és Nemes (Fő) a Faj Erősítők illetve a Mester a Kaszt Erősítő. Ha csak az alap játékkal játszotok akkor azt javasoljuk csak egy vagy két kártyát használjatok ezekből a típusokból. Nem használhatsz egyszerre több kártyát ugyanazzal a névvel, még akkor sem ha egynél több Fajod vagy Kasztod van amire rátehetnéd, de természetesen ha akarsz lehetsz Sötét Nemes karakter! Ez a készlet tartalmaz négy Újracinkelt Kocka kártyát, melyekből használj annyit, amennyit csak szeretnél! (Azoknak,

akik teljesen komplett paklival játszanak, érdemes kettő vagy három ilyen kiegészítőt bekeverniük…) Teljes közlemény: Ebben a kiegészítőben található kártyákat eredetileg a Munchkin Kocka részeként mutattuk be, és az Újracinkelt Kocka arany értékkel való felruházásától eltekintve nem változtattuk meg őket, kivéve az illusztráció színét.

Ünnepi szezon van, mikor minden kedves munchkin vadiúj szúró/vágó/lövő cuccokról álmodik, és minden csintalan munchkin arról álmodik, hogy használja ezeket a vadiúj szúró/vágó/lövő cuccokat a kedves munchkinok ellen. Ami közös bennük, hogy mindannyian várják a Mikulást – hogy leszúrják/levágják/lelőjék őt és elvegyék a cuccait. Kár hogy a Mikulás piszkos módon harcol…

Mikulás, Mikulás Mindenhol Ebben a készletben minden szörny „Mikulás” szörny. Amikor egy „Mikulás” szörny harcol, bármelyik játékos kijátszhat egy másik „Mikulás” szörnyet hogy segítsen neki, a Császkáló Szörny kártya használata nélkül. Ha megvan a {Unnatural Axe} Fajtalan Fejsze, akkor az abban lévő Mikulás is Mikulás szörny lesz. (huh) Kiveheted a Mikulást a Fajtalan Fejsze készletből és berakhatod ebbe (szerintünk így kéne), akár használod akár nem a többi kártyát a Fajtalan Fejsze készletből.

Csintalan és Jó Ez a két Ajtók ártya úgy működik, mint a Kasztok vagy Fajok. Bármikor kijátszhatod, vagy eldobhatod őket, ha túl kellemetlennek bizonyúlnak. Mindazonáltal azok a kártyák, amik hatnak a Kasztokra vagy Fajokra, nem hatnak a Csintalanra és Jóra. Minden más esetben kövesd a kártyán lévő szabályokat. Igen, lehetsz egyszerre Csintalan és Jó - végül is egy munchkin vagy!

Ez a készlet tartalmaz egy Tárgy kártyát – magát a Munchkinomicon-t – és 14 kártyát melyek a Munchkinomicon varázslatait képviselik. A varázskártyáknak speciális hátoldala van, és önálló paklit alkotnak. Tartsd külön az eldobottakat. Ha felhasználtad őket, keverd újra. A Munchkinomicon kártyának két „arca” van. Az egyik oldala egy sima Kincs, a másik oldalán ezen szabályok összefoglalója van, úgyhogy neked nem kell keresgélned őket állandóan. A Munchkinomicon kártyát kezdéskor a Kincs pakli legtetejére helyezzük, így a legelső játékos aki Kincset kap, megkapja. A Munchkinomicont rögtön ki kell játszanod és használnod kell amint megkapod. Nem tarthatod kézben, és nem rakhatod ki használat nélkül. A Munchkinomicon gonosz és munchkinos, és szempillantás alatt átpártol máshoz. Ha játékban van, azonnal átpártol ahhoz aki: • Meghal. (Lenyűgözi a Munchkinomicont amikor meghalsz és azonnal visszatérsz.) Ha két ember ugyanakkor éled fel, dobj kockával és a magasabb eredményt dobó kapja a könyvet. • Kijátszik egy Átok, Csapda, vagy Őrület kártyát ami hatással is lesz egy másik játékosra. • Feláldoz egy szintet. Ezt bármikor megteheted, még harcban is, hogy átcsábítsd a Munchkinomicont hozzád. • Feláldoz három kártyát. Ezt bármikor megteheted, még harcban is, hogy átcsábítsd a Munchkinomicont hozzád.

A Munchkinomicon használata

Megölni a Csillogó Jó Tündért

A Munchkinomicon Varázslatokat ad a tulajdonosának, melyeket mindig arccal lefelé kell húzni. A kezedben lévő Varázslatok beleszámítanak a maximális kártyák számába, és Alamizsnaként is átadhatod őket. A Varázslatok nem Tárgyak, a Tárgyakra ható kártyák vagy képességek egyike sem fog hatni a Varázslatokra. Amikor felhúzod a Munchkinomicont, vagy átcsábítod egy másik játékostól, az suttogni fog neked egy varázslatot. Húzz egy Varázslat kártyát a Munchkinomicon pakliból. Használhatod a Varázslatot azonnal, vagy a kezedben tarthatod egy későbbi pusztításhoz. Ha a köröd kezdetén nálad van a Munchkinomicon, húzz egy Varázslatot. Ha csere során kerül hozzád a Munchkinomicon, ne húzz Varázslatot. A Munchkinomicon ezen felül +5 harci bónuszt ad. Ez automatikus, semmit sem kell érte tenned. Ez a bónusz növelhető Tárgy Erősítővel, vagy csökkenthető Átokkal vagy Csapdával. Az új érték megmarad, még akkor is, ha a Munchkinomicon átmegy egy másik játékoshoz, de elveszik ha visszatér a Kincs pakliba.

A CSJT egy szörny és meg lehet ölni. Ha megölöd, a kincs amit húzol négy hagyományos Kincs kártya és két Tündér Por kártya (hacsak az összes TP kártya el nem fogyott). Ha ezután még marad TP kártya, akkor azokat már nem lehet a hagyományos módon húzni. Ehelyett tedd őket a Kincs pakli tetejére!

Nem sikerült Megölni a Csillogó Jó Tündért Ha nem tudod legyőzni a CSJT-t, nem tűnik el,hamarosan visszatér. Húzd fel az Ajtó kártyák első 10 lapját, keverd bele a CSJT lapot, és tedd vissza az Ajtó pakli tetejére.

Csillogó Jó Szívás Ha nem sikerül Elmenekülnöd a CSJT elöl, akkor elbűvöl a következő körödig. Ha valaki megkér, hogy segíts neki egy harcban, neked segítened kell. Nem kell hogy megjutalmazzanak, és Tündér Por kártyát SEM kapsz. (Az Elfek továbra is kapnak szintet, ha segítenek megölni egy szörnyet.) * Ez nagyon nem-Munchkinnak tűnik, de nyugi … munchkinos dolog kedvesnek lenni másokhoz, ha MEGJUTALMAZNAK érte.

Megszabadulni a Munchkinomicontól Eladhatod a Munchkinomicont egy másik játékosnak, mint bármilyen másik tárgyat. Használhatod az Arany értékét hogy segítsen szintet vásárolni. Ha eladod a Munchkinomicont, vagy kénytelen vagy eldobni egy Átok, Csapda, vagy Csúnya Dolog miatt, visszakerül a Kincs pakli tetejére. Nem húzhatod újra a Munchkinomicont ugyanabban a körben, amikor elattad, vagy eldobtad. (Ha a Kincs pakliból kell húznod, tedd félre a Munchkinomicon kártyát, húzz Kincset, majd tedd vissza a pakli tetejére.)

Munchkinomicon a Munchkin Cthulhu-ban. A Munchkin Cthulhu –ból származó Könyvfóbia nevű Őrület kártya sem ment meg attól, hogy tulajdonosa legyél a Munchkinomiconnak. A Munchkinomicon azt mondja neked hogy minden rendben van, és te elhiszed. A hagyományos Tárgy Erősítők mellett bármilyen +3-as Szörny Erősítő lapot kijátszhatsz a Munchkinomiconra, mintha Kultista lenne, és ez

a bónusz addig a Munchkinomiconon marad amíg vissza nem kerül a Kincs pakliba.

Keverd a Csillogó Jó Tündér kártyát az Ajtó pakliba. A többi kártya Tündér Por kártya. Saját speciális hátoldaluk van. Keverd meg őket, és tedd félre mint egy külön minipaklit. Az eldobott Tündér Por kártyákat nem lehet visszakeverni. Kikerülnek a játékból. Amikor a Tündér Por pakli elfogy, annyi.

Tündér Por Kártyát Szerezni A CSJT megjutalmazza azokat a munchkinokat akik kedvesek egymáshoz.* Húzz egy Tündér Por kártyát, ha: • Harcban segítesz egy másik játékosnak, és ti győztök. Harconként egy kártyát kapsz, nem pedig szörnyenként egyet. Vagy… • Megakadályozod hogy egy Átok hasson egy másik játékosra. Az értékkel rendelkező Tündér Por kártyák Tárgyak, és lehet kereskedni velük. Más Tündér Por kártyákat nem lehet eladni. Eltérően más kártyáktól a TP kártyák megmaradnak ha meghalsz. A TP kártyák beleszámítanak a kezedben tartott lapok számába, mint bármely más kártya, és csak egy TP kártya lehet a kezedben.

A Játék Kezdete Játszatok a hagyományos módon, amíg valaki el nem éri a 10. Szintet. (amihez már nem követelmény az ölés) Ezen a ponton, a játék befejezése helyett, bármely karakter aki 10-19. Szintű az „Hősnek” számít, és ezek a szabályok vonatkoznak rájuk. A 9 vagy annál alacsonyabb Szintűek nem „Hősök”… ha egy nagyobb Szintű karakter 9. Szintre vagy az alá kerül, akkor elveszti Hősi képességeit. (Ne feledd, hogy a Munchkin 7 – Csalj Két Kézzel tartalmaz „Ifjú Eposzi” lapokat, amely alacsonyabb szintű karakterek számára is lehetővé teszi a Hősi képességek használatát.)

A játék megnyerése A 19. és a 20. Szint csak szörny megölésével érhető el. Játssz 20. Szintig. Ekkor valóban véget ér a játék.

Ajtó Berúgása Ha egy Hős munchkin berúgja az ajtót, akkor fordíts fel két kártyát, és az alábbi sorrend szerint járj el: (1) Csapdák és Átkok először, ezek sorrendjét a játékos dönti el. (2) Minden más, kivéve a Szobákat, Szörnyeket és Szörny erősítőket, olyan sorrendben, ahogy a játékos akarja. Igen, ha egy Kasztot, Fajt, Hűséget, Akcentust, Stílust, Hatalmat, vagy Kiképzést fedtél fel, akkor azt azonnal használhatod, még a harc előtt. (3) Szobák. Ha egy Szoba kártyát húzol, azt alkalmazni kell a harcban. Ha KETTŐT húzol, akkor az első lép érvénybe, a másik pedig a játékos kézbe kerül. (4) Szörnyek és szörny bónuszok. Ha két szörny van, akkor mindkettővel meg kell küzdened. Ha egy szörnyet és egy szörny bónuszt (ilyen minden olyan kártya, mint a Radioaktív, amely növeli egy szörny szintjét, vagy a Pajtás, amely megkettőzi a szörnyet) húzol, a bónuszt alkalmazni kell a szörnyre. (De ha bónuszt kapsz és szörnyet nem, akkor a bónusz a szokásos módon a kezedbe kerül. És az “egyerősítő erősítője” típusúak, mint az Elme-Riasztóan, mindig a kézbe kerülnek.)

Hőstettek A hős karakterek képesek a Munchkinosság Hőstetteinek végrehajtására!

Munchkin

Munchkin Fajok Elf: Nyíl-t látókörű. Nyilakat lőhetsz egy olyan csatába, amelyben nem veszel részt se fő, se segítő játékosként. Ez úgy működik, mint egy tolvaj hátbaszúrása; dobj el egy lapot, és a célpont játékos vagy szörny -2-t kap. Viszont a hős elf képes körönként két nyilat kilőni, maximum -4-es módosítóért. Egy hős elf tolvaj képes két nyilat kilőni ÉS egyszer hátbaszúrni, ha van neki 3 eldobható lapja. Ember: Kemény háziállatok. Igen, hős szinten még az Embereknek is van faji képességük! Ahelyett hogy harcolnál egy 5-ös vagy annál kisebb szintű szörnnyel, csinálhatsz belőle egy házi kedvencet (ha még nincs házi állatod a játékban). Játszd ki az asztalra. Később feláldozhatod egy harc során, egy játékos vagy szörny ellen, hogy egyszeri harci bónuszt adjon. Ha egy játékosra, beleértve magadat is, játszod ki, a bónusz megegyezik a Szintjével. Ha játékos ellen, akkor Császkáló Szörnynek minősül: minden különleges képessége számít, a szörny erősítők hatnak rá, és ha a riválisod nem tudja legyőzni Menekülnie kell! Bármikor amikor elveszíted a Hős vagy Ember státuszodat és a háziállatodat még nem használtad, akkor az elkóborol és örökre elveszik. Félszerzet: Garázs kiárusítás. Körönként KÉT Tárgyat adhatsz el kétszeres áron, vagy pedig egy Tárgyat háromszoros áron. Gnóm (Munchkin 3): Sunyi kis ördög. Ha sikerül elmenekülnöd a harcból, kapsz két Kincs kártyát arccal lefelé! Gyíkfickó (Munchkin 8): Levedled A Bőröd. Ha több szörnnyel harcolsz és sikeresen a Menekülésed mindegyik elől, akkor még egy köröd lehet miután az aktuális kört befejezted. (Viszont két körnél többet egymás után nem kaphatsz.) Kentaur (Munchkin 8): Túlzott Pásztorkodás. Mikor egy másik játékos eldob egy Hátast, dobj el két lapot a kezedből, hogy a Hátast a kezedbe vehesd. Ork (Munchkin 2): Munchkin Nasi. Amikor az ajtó berúgásánál (vagy Bajkereséskor) találkozol egy 1. Szintű szörnnyel, egyszerűen MEGEHETED. Az ellenfeleid semmilyen lapot sem tudnak kijátszani hogy ezt megakadályozzák … ez egy 1. Szintű szörny, megeszed, minden a szörnyre alkalmazott bónusz eldobandó, nyami-nyami, ennyi kész. Lépsz egy szintet a finom falatért, és mivel ez egy ölés, akár nyerhetsz is így. Törpe: Istenek keze. Akármennyi lap lehet a kezedben.

Faji Módosítók Nemes (Munchkin Reloaded!): Olyan Segítőkész Vagy. Emberbarát vagy, mindig készen arra, hogy segítő kezet nyújts a rászorulóknak. Ha felkérnek, hogy segíts egy harcban, ne csak a szinted és bonuszaid használd, hanem dobj a kockával és add hozzá az eredményt is. Ha legyőzitek a szörnyet, megkapod a két eldobott pakli legfelső lapjának egyikét. Sötét (Munchkin Reloaded!): Olyan Rossz Vagy. És azt hitték előtte voltál gonosz. Ahogy egy Sötét Hőshöz illik, mesteri szintre fejlesztetted mások manipulálását, hogy elérd gonosz céljaidat. Ha egy harc során visszautasítják a segélykérésedet dobj a kockával; ha a dobás 5 vagy 6, a szörny az ellen fordul, aki visszautasította a segítségnyújtást. A harc lejátszódik a másik játékos ellen, majd folytatódik a te köröd. Ha a szörnyet legyőzték, te gyűjtöd be a kincset és te lépsz szintet. A szegény bolond, aki visszautasította, hogy segítsen neked, nem kap semmit. Ős (Munchkin 8): Tiszteld az Őseidet. A szinted duplán számít, amikor a saját körödben harcolsz.

Munchkin Kasztok Bárd (Munchkin 3): Szuper-bárdi szerencse. Mint a Bárdi Szerencse, csak kettővel több Kincset húzz, mint kéne. És azonnal dobj el kettőt belőlük (te választasz). Harcos: Nevetségesen Erős. Neked a „kétkezes” tárgyak csak 1 kezet igényelnek, és két Nagy tárgyat cipelhetsz és használhatsz. Pap: Ima egy Csodáért. Bármikor, akár harc közben is, eldobhatsz két lapod a kezedből VAGY az asztalról, hogy felhúzd a kezedbe

a Kincs pakli legfelső lapját arccal lefelé. Ha ez valami, amit tudsz használni, azonnal kijátszhatod. Tolvaj: Árnyakból Lopni. Ha eldobsz egy lapot a kezedből, ellophatsz egy lapot (te választod ki véletlenszerűen) egy riválisod kezéből. Nem kell kockával dobni. Ez csak a te körödben, egyszer egy körben, és (természetesen) nem harc közben alkalmazható. Vándor (Munchkin 5): Kóborlóból lesz a legjobb Ló. Mindig is oda voltál egy pelyhes arcért. Amikor egy szörnyet eldobnak, akár a saját vagy más körében, eldobhatod a kézben lévő összes lapodat (legalább hármat), és felveheted az eldobott szörnyet. Az automatikusan megszelídül, és a Hátasoddá válik. A Hátasod harci bónusza megegyezik a kincsek számával, amit a harcban való legyőzéséért kapnál. Varázsló: Átok Lehagyása. Ha Átkot húzol, vagy azt játszanak ki rád, eldobhatsz egy lapot a kezedből, hogy megpróbálj Menekülni az Átok elől. Dobj egy hagyományos Menekülés-dobást. Ha nem sikerül, eldobhatsz még egy lapot, hogy újrapróbálkozz - egész addig, amíg nem sikerül, vagy el nem fogynak a kézben lévő lapjaid, vagy fel nem adod.

Kaszt Módosítók Elit (Munchkin 8): Ultra-Elit. Annyi harci bónuszt kapsz mindegyik szörny ellen, amennyi a Kincs értékük duplája. Legendás (Munchkin 8): Hit és mítosz. Ha az Ajtó berúgása fázisban nem találtál szörnyet, fordíts meg még egy kártyát (az Átkok hatása után, ha van). Ha az új lap egy szörny, akkor harcolj vele a hagyományos módon. Mester (Munchkin Reloaded!): Olyan Tuti Vagy. Hős Mesterként tanítványokat vonzol. Nincs megkötés hogy mennyi Csatlósod (Talpnyalók, Segédek, stb.) lehet.

Hős Hátasok! Wow! A Munchkin 4 - Dobj egy hátast!-ban már bemutattuk, így nem meglepő hogy a hátasod veled együtt Hős státuszba emelkedik (és veszti el azt). A Hős Hátas lehetővé tesz, hogy még egy Nagy tárgyat cipelhess. Bármikor ha elveszted Hős mivoltodat, és a hátasod épp egy extra Nagy tárgyat cipel, el kell dobnod egy Nagy tárgyat.

Tippek a Hős Játékhoz Ne halj meg. A halál nem kívánatos egy Hős Munchkinnak, mert elveszti az összes játékszerét és azok nélkül jóval nehezebben tud szinteket szerezni! Segítsd a szörnyeket. Játssz ki erősítőket a saját szörnyeidre, mielőtt harcba bocsátkoznál velük. Hős szinteken már elég bónuszod van ahhoz, hogy legyőzd a Nagy Cthulhut és a klónját és így igen munchkinosan négy szintet egyszerre lépve egyből megnyered a játékot.

View more...

Comments

Copyright ©2017 KUPDF Inc.
SUPPORT KUPDF