Honnan tudom, mit érez irántam? - avagy a „g” és az ő „y”-ja a grafológiában

February 13, 2017 | Author: Szilvia Szabó | Category: N/A
Share Embed Donate


Short Description

Download Honnan tudom, mit érez irántam? - avagy a „g” és az ő „y”-j...

Description

www.azirastukreben.hu

Honnan tudom, mit érez irántam? avagy a „g” és az ő „y”„y”-ja a grafoló grafológiában giában

Írta: Szabó Szilvia

www.azirastukreben.hu

„Honnan tudhatom, mit érez irántam? Honnan tudhatom, hogy milyennek látja a kapcsolatunkat? Vajon tényleg ő az Igazi?”- tesszük fel gyakran a kérdést. A párkapcsolati összeillőség vizsgálat egy külön területe a grafológiának. Ilyenkor a pár mind a két tagjának a kézírását kielemezzük, majd összevetjük. A párkapcsolati grafológia elemzés révén megtudhatjuk, hogy a partnerek személyisége hogyan fér össze egymással, melyek azok a területek, amelyek előreviszik, harmonikussá teszik a kapcsolatot, és melyek azok, ahol a személyiségük különbözősége, illetve egyéni igényeik miatt súrlódások, konfliktusok adódhatnak. A párkapcsolati elemzésnél fontos szerep jut a kétjegyű (pl.: gy, ny, ly), illetve a kettőzött mássalhangzók (ll, tt) vizsgálatának, hiszen ezeknél az első betű a kézírás készítőjét, a második pedig a társát jelöli. A két betű méretbeli viszonya és távolsága érdekes dolgokat árul el a pár tagjainak egymáshoz való viszonyáról. A betűk közül kiemelt szerepet kap a „gy” betű, ami a Bodroghy Péter féle grafológiai betűszimbolika szerint a párkapcsolat betűje. A „gy” jellegzetes kettős betű, ami csak a magyar nyelvben fordul elő.

Miből is áll a „gy” betű? A „gy” betű első tagja a „g”, amit a grafológia a szexualitás betűjeként tart számon. A „g” egy középzónás oválból és egy alsózónás hurokból áll. Az oválrész a biológiai és a szexualitáshoz kapcsolódó én-érzetet mutatja, az alsózónás hurok pedig a biológiai, illetve szexuális téren megmutatkozó élményigényt, élménykészséget, illetve az élmények feldolgozását, megélést jelzi. A „gy” második tagja, az „y” a társat, a partnert szimbolizálja, aki lehet férj, élettárs, szerelmi partner. Az „y”-nak is van egy középzónás része és egy alsózónás hurokja, vagyis társ a mindennapokban és a szexualitásban. Ám, hogy milyen társ is ő, azt a „gy” betűkben az írás készítőjének szemén keresztül látjuk. A „gy” kapcsolatában a "g" ugyanis mindig azt az embert jelöli, aki az írást készíti, az "y" pedig a tárását. Az én írásomban a „g” vagyok én, és te vagy az „y”, a társam, míg a te írásodban te vagy a „g” és és én vagyok a te „y”-od, a társad – ugye érthető? ;-)

www.azirastukreben.hu

A grafológiában a "gy" tehát arról árulkodik, hogy az írás készítője, milyennek látja párját, hogyan viszonyul hozzá, illetve milyennek érzi, értékeli kettejük kapcsolakapcsol tát. Ez az ő véleménye, az ő megítélése. A „gy” betűnek számtalan variációja lehetséges, lehet így most a teljesség igénye nélkül csak irányvonalakat, a leggyakoribb, a legjellegzetesebb és grafológiai szempontból érdekes „gy” kombinációkat nációkat szeretném bemutatni Neked.

Mit is érdemes a „gy” betűkön vizsgálni? A sztenderd szerinti „gy” betűkben (amit általános iskolában tanultál) a két betűrész középzónás része egyforma magas és széles, az alsózónás hurkok is egyforma hosszúak és teltek, száruk párhuzamos, párhuza és a két betű tű távolsága fél betűszélesség. Grafológiai értelemben ez az író szerint harmonikus, kiegyensúlyozott kapcsolatról kapcs árulkodik, ahol a partnerek testileg, lelkileg és érzelmileg is közel érzik magukat m egymáshoz, de nem egymásban, hanem együtt élnek, vagyis mindketten mindketten megtartotmegtarto ták önállóságukat. Ha a "gy" betűn belül akár a méretben, akár a kidolgozottságban kü különbség vagy eltérés van az sajátos grafo ológiai jelentést hordoz.

Társ a mindennapokban? mindennapokban Vizsgáljuk meg először a „gy” középzónás közép részét, és megtudhatjuk, atjuk, hogy a mindenminde napok gyakorlatában, a hétköznapi életben ki az irányító fél a kapcsolatban, hoh gyan értékeli az írás készítője a partnerét. Előfordul, hogy a „g” feje nagyobb, magasabban van, vagy kidolgozottabb, kido gozottabb, mint az „y” feje. Ez grafológiai értelemben ért arra utal, hogy az író önmagát gát sokkal többre értékeli, társát pedig valamiért lenézi. Ez adódhat akár szellemi fölényből, fölényből társadalmi rangból, népszerűségből, vagy abból, hogy az író hordja a nadránadr got a kapcsolatban, latban, illetve úgy érzi, hogy ő többet tesz ezért a kapcsolatért,, több időt, energiát fektet bele. Amikor azonban az „y” feje lesz a nagyobb vagy a kidolgokidolg zottabb a „g”-hez hez képest, az jelzi, hogy az írás készítője felnéz társára, idealizálja őt, illetve társához képes kevekev sebbnek, jelentéktelenebbnek enebbnek érzi önmagát, vagy alávetett szerepben repben van.

www.azirastukreben.hu

Érdemes megnézni azt is, hogy az „y” középzónás szárai között van-e van eltérés. Ha ugyanis az „y” „g” felőli szára magasabb, mint a jobboldali szár, akkor az írás készítője sokkal többre értékeli, jobban jobban elismeri párját, mint ama ennyire ezt a külvilág teszi.. Sokszor előfordul, hogy a környezet, a család és a barátok, nem értik az illetőt, hogy mit „eszik” a partnerén. Ha azonban az „y” „g” felőli szára kisebb, mint a jobboldali szár, akkor az író tudtu ja, a, hogy társának vannak sikerei, amiért őt a közösség és a környezet nyezet elismeri, becsüli, b de az író számára ezek nem sokat érnek, vagy nem ezek nem olyan vonások, ami mim att fel tud nézni a másikra. sikra. Még mindig a középzónában maradva nagyon érdekes jelenség, amikor am az „y” feje hiányzik, vagy egy domború ívvé válik. Ilyenkor a „g” számára az „y” már nem szellemi mi partner, nem érzelmi-lelki érzelmi társ. Maximum aximum a megszokás, a közös anyagi érdek, a biológiai szükségletek és a szexualiszexual tás köti össze még őket - amennyiben a két betű kötött és az alsó hurkok kidolgozottak. kidolgozo

Partner az ágyban? A grafológiában az alsó hurokszár hossza az élménykészség mértékét, vagyis az igény nagyságát mutatja, míg a hurok teltsége azt jelzi, hogy ez mennyire jelent élményt, a duktor mennyire ire tudja magát az élménynek önfeledten átadni és megme élni, élvezni azt. A „gy” betűn belüli hurkok nagyság, teltség és formai jellegzetességei és különbsékülönbs gei végtelen számú kombinációt és grafológiai jelentést hordoz. Ha például a „g” hurokja hosszabb, akkor az írónak van nagyobb igénye a szexuális együttlétre, ha az „y” hurokja hosszabb, akkor az író szerint a párjának. Ha emellett eme a hurkok teltek, öblösek is, akkor az együttlétek során nemcsak a mennyiség, hanem a minőség is fontos fon a betűnek megfelelő fél számára. Gondot jelenthet a kapcsolatban, kapcsolatban, ha akár a „g”, akár az „y” hurokja nagyon sos vány, fedővonalas, alulhurkolt, vagy szöges, háromszög alakú, esetleg horgas, horgas és a partneré pedig nem.

www.azirastukreben.hu

A soványság és az alulkötött hurkok esetén elfojtások, gátlások, gátlások, neveltetés probléprobl mák akadályozzák az önfeledt együttlétet. Ilyenkor a pár adott tagja nem tudja elengedni magát, vagy csak megfelelő körülmények esetén képes erre (csak sötétsöté ben, csak éjszaka, csak, ha már minden el van mosogatva stb.). Az szexuális együttlétek rendszerint a megszokott „menetrend és forgatókönyv” szerint zajlazajl nak. Ha valamelyik hurok szögessé vált, megtörik, vagy háromszög alakot kot vesz fel, akkor az adott fél a szexuális életben is akaraakar tos, túl határozott.. Az ő elképzelése szesz rint kell, hogy alakuljanak a pásztorórák, pászto vagy csak a saját kielégülésére összpontoösszpont sít.

Engedj közelebb… Korábban már volt arról szó, hogy ideális esetben a „gy”-ben „gy” ben a két betű kötött és köztük fél betűszélességnyi távolság van, valamint a két betű párhuzamos. párhuzam Ez grafológiai értelemben kettejük összetartozását fejezi ki, mégpedig úgy, úgy hogy eközben mindkét fél megőrizte identitását. Kapcsolatuk harmonikusnak mondható. Vannak azonban olyan emberek, emberek, akiknek sokkal nagyobb az intimitás és közelségközelsé igényük, ezért rt fontos számukra, hogy a másik mindig jelen legyen, illetve fizikai, érintés-közelben legyen. A „gy” betűknél mindez úgy jelentkezik, hogy a betűk közötti zötti kötővonal a minimálisra csökken, vagy nem ritkán a két betű összetapad, összetapad egymásba olvad. Ha az írás egyéb jele is nagy kötödés igényre utalnak, akkor feltételezhető felt azz író személyszemél re jellemző kapcsolati függőség, a kisajátítás veszélye. veszélye Vagyis, az adott fél a legkisebb érzelmi vagy fizikai eltávolodás jeleire pánikba esik. Abban az esetben, ha a „gy” betűk betűk kötöttek ugyan, de a két betű közötti távolság megnőtt, akkor megvan a pár két tagja között az öszszetartozás érzése, de az (már) kevésbé intenzív. intenzív Érzelmileg eltávolodtak, a fizikai kontaktus, a szexuális szexu együttlét sem olyan fontos a számukra. ra. Ha a két betű már nem kapcsolódik össze (kivételt jelent, ha eleve kötetlen az írás), akkor vélhető, hogy a partnerek már ágytól-asztaltól ág asztaltól elváltak, az érzelmi és a testi kontaktus is megszűnt köztük, legfeljebb a hivahiv talos keretek (pl.: házassági szerződés) vagy va a gyerekek, esetleg az anyagi érdek miatt vannak va még együtt.

www.azirastukreben.hu

Egyedül Párkapcsolati grafológiai elemzés előtt mindig mindig tisztázni kell, hogy a vizsgált szesz mélynek van-e létező párkapcsolata vagy esetleg jelen pillanatban egyedül van. Amennyiben nincs párkapcsolata árkapcsolata az írónak, és a „gy” ben „y”-nak nak nincs kidolgozva a fej, viszont az alsózónás hurkok rendben vannak, akkor a az illető vágyik a párkapcsolatra, a szerelemre, ábrándozik róla. Talán még nincs is konkrét ember, aki neki tetszik, vagy szimpatikus lenne, enne, de már készen áll a kapcsolat fogadására. Ha azonban az „y”-nak nak mind a feje, mind a hurokrésze leegyszerűsített, kidolgozatkidolgoza lan, esetleg az alsó zónába csúszott, úgy az író jelenleg nem akar párkapcsolatot, sőt elzárkózik tőle. Azt a teljes írás grafológiai fológiai vizsgálatával deríthető ki, hogy ez vajon tudatos döntés eredménye-e, eredménye és hogy jól érzi-e magát az író ebben az életformában, avagy ez egy kényszerdöntés eredménye,, mivel eddigi csalódásai miatt kiábrándult, és fél újra kockáztatni a szívét, vét, fél a csalódástól, csalód vagy mert a lelke jelenleg is sebekkel kel teli, és még nem áll készen egy új kapka csolatra. latra. Az ilyen „gy” betűk gyakran fájdalmas szakítás, válás után jelennek meg.

Szeretnél további ovábbi érdekes cikkeket cikkek olvasni a grafológiával fológiával és az önismerettel kapcsolatban? kapcsolatban Akkor látogass el a

www.azirastukreben.hu oldalra.

View more...

Comments

Copyright ©2017 KUPDF Inc.
SUPPORT KUPDF